Idézetek a társadalomról
Manapság minden emberi népesség a különböző genotípusok sokaságából áll. Egy "tiszta" népesség vagy egy tiszta rassz, amelynek minden tagja genetikailag hasonló: mítosz - és otromba képtelenség.
A mozi az egyik legtökéletesebb nyelv arra, hogy a társadalom problémáiról beszéljünk.
Sokan úgy gondolják, hogy a mesterséges intelligencia keretein belül olyan gépek jönnek felénk, amik tényleg jobban látják a gazdaságot, az egészségügyet, az egész helyzetet. Én azt vallom, hogy mi vagyunk most az univerzum legizgalmasabb termékei. Abban hiszek, hogy a mi saját termékünk, a technológia, ezt megsokszorozhatja. Ráállhatunk a technológia vállára.
Nincs kérdésem a rasszizmussal kapcsolatban, nincs kérdésem a cigánybűnözéssel kapcsolatban. Csak tagadásom van.
Az összeesküvés-szindróma egyfajta társadalmi betegség: sokan képtelenek elfogadni a megtörtént esetek triviális magyarázatait, inkább valami okkult hatalom kezét látják a dolgok mélyén, és hát ezzel a felelősségek elől is remekül el lehet menekülni: nem, ez nem a mi hibánk, hanem a tudodkié. Hát így megy ez.
Az erőszak gyökerei: Jólét, munka nélkül, Öröm, lelkiismeret nélkül, Tudás, jellem nélkül, Kereskedelem, erkölcs nélkül, Tudomány, emberség nélkül, Imádat, áldozat nélkül, Politika, elvek nélkül.
A divat nem művészet. A divat még csak nem is kultúra. A divat reklámozás, a reklámozás pedig pénz, ahol minden dollárért, amit keresel, valakinek fizetnie kell.
Nem szabad egységet bontani, többet akarni, kiválni; nem szabad önként jelentkezni soha; éljen az átlag, éljen az ostoba ág! (...) A katonaság, sőt mindenféle mikroközösség alaptörvényét kötötték a lelkemre akkor: érezhetsz, gondolhatsz bármit, abba senki bele nem szólhat, de cselekedni csak a szigorúan kötelezőt cselekedd (soha többet), mert különben nincs helyed köztünk, "stukker" és "stréber" lesz a neved.
Nem lehetne azért egészen jól meglenni a Földön, ha nem élnének rajta emberek?
A közösség szerkezete mindenkor meghatározza erkölcseit. Teremts olyan világot, amelyben a csalás, a törtetés, a hazudozás érvényesül, s másnap már mindenki gaz lesz; teremts olyat, ahol a becsület juthat előnyhöz, s másnap már mindenki becsületes.
A társadalom mintákat állít, de nem biztos, hogy ezek jók és igazak, és követésre valók, meg kell tanulni értékelni, hogy eldönthessük, hogy amit látunk, az jó-e vagy nem.
Nem az a legmeghökkentőbb a jelenkorban, hogy szupergazdagok léteznek, hanem az, hogy csaknem minden országban jelen vannak. Létük valódi globális jelenség. A szakadékok nem a társadalmak között mélyülnek, hanem a társadalmakon belül.
Mindenkinek egyformák az esélyei, és szerintem ez mindenre igaz.
A dagály az összes hajót megemeli.
Az állam egy brand, a város egy brand, hasonlóan a branddel rendelkező fogyasztási cikkekhez és a branddel rendelkező vállalkozásokhoz, természetes jelenség. A globalizáció korában nincs különbség a fogyasztási cikkek, az állam, a kereskedelem, a városok, a kultúrák és szolgáltatások között. Napjainkban, korunkban a felszín olyan fontossá lett, mint a tartalom.