Idézetek a társadalomról
A Természet szereti a változatosságot. A Társadalom sajnos kevésbé.
Az agyunk úgy épül fel, hogy ugyanúgy viselkedjünk, mint a többiek, ennek minden veszélyével és kockázatával együtt. Extrém helyzetekben ez szuperorganizmusok kialakulásához vezet.
A társadalom gyorsan változik, és bár az idősebbek garantálják a stabilitást és a folytatólagosságot, általában konzervatívak, nemigen haladnak a korral, és végképp nem alkalmasak arra, hogy a szükséges változások élére álljanak. A társadalom viszont ezzel mit sem törődve politikai, gazdasági, műszaki és környezeti szempontból egyaránt folyamatosan változik. A kamaszok a szüleikkel ellentétben nagyon is részt akarnak venni a változásokban. Izgalomra vágynak, új dolgokat akarnak kipróbálni, szeretik az innovációt, a társadalmi változások élharcosai akarnak lenni. Viselkedésük által az egész társadalom alkalmazkodni tud az új fejleményekhez. A társadalom valójában nem is maradhatna fenn a fiatal generáció újításai nélkül.
Fontos vívmány, hogy elméletben mindenki egyenlő, és bármilyen képzést vagy munkát választhat magának, ám aki abban bízik, hogy a családban és a munkaerőpiacon valaha is megvalósul a totális egyenlőség a férfiak és a nők (...) között, az csalódni fog. Szexuálisan differenciált agyunk egész biztosan nem fogja támogatni ezt a törekvést.
A nacionalizmus gyerekbetegség, az emberiség kanyarója.
A korrupció olyan, mint a jeti: mindenki beszél róla, de senki sem látta. Amiből még nem következik, hogy nincs. Csak nehéz bizonyítani, azt is, ha van, meg azt is, ha nincs.
Az Alkotmány (...) szabályainak alapján kötelezzük el magunkat, hogy nem ölünk, megfizetjük az adóinkat és nem lopunk. Ebben az esetben egyszerre vagyunk a szerződés alkotói és kötelezettjei: az ország állampolgáraiként születésünk óta feltételezzük hogy kötelességünk tiszteletben tartani és betartani az alkotmányban megfogalmazott szerződéses kötelességünket; ezt tesszük nap mint nap.
Akármilyen szélsőséges legyen is egy eszmeáramlat lapja, az sose fogja kielégíteni a legszélsőségesebb párthíveket.
Érhet-e pártot nagyobb baj annál, mint hogy aggastyánok képviselik, amikor már az eszményeit is kivénhedtséggel vádolják?
Leszállíthatunk egy flanelöltönyös fickót a Piccadilly metróvonal egyik szerelvényéről, és bezsuppolhatjuk a Brooklynba tartó metró egyik kocsijába. Valamennyire biztos megváltozik tőle - a hangulata feltétlenül -, de így is marhapástétomra éhesen jön fel az alagútból.
Akik paradicsomot ígértek nekünk a Földön, sohasem teremtettek mást, csak poklot.
Elképzelni sem lehet, mi lenne, ha a történelem kerekét nem vezéri ambíciók és átvert tömegek mozgatnák, hanem az egyszer csak az értelem medrében haladna tovább.
Ha egy nyitott társadalom nem képes megvédelmezni a polgárait, akkor nem sokáig marad nyitott. Az a társadalom, amely nem harcol a szabadságért, el fogja veszíteni azt.
A korrupció nem csak gazdasági károkat okoz, de a közhangulatot is mérgezi.
Nem vagyok hívő, számomra csak az ember mindenható, de nem az egyén, hanem az örökké létező, meghaló-újraszülető sok-sok ember, mondhatni a mindig jelen levő összesség, s véleménye, szeretete vagy éppen közönye.