Stephen King
A tehetségnek (...) megvan az a hátborzongató szokása, hogy amikor eljön az ideje, csendesen, de határozottan beszökik az életedbe.
Egyike annak a pár dolognak, amit azóta megtanultam a nemek közti alapvető különbségekről, az ez: a férfiak mindenfélét feltételeznek, de a nők ritkán.
Úgy gondolom, a legtöbb ember, akit nagy veszteség, akit igazán hatalmas tragédia ér életében, keresztúthoz érkezik. Talán nem azonnal, de amikor a sokk elmúlik, akkor mindenképpen; lehet, hogy hónapokkal, lehet, hogy évekkel később. Ekkor a tapasztalataik hatására vagy többé válnak, mint amik addig voltak, vagy összemennek.
Így hozzuk magunkra a kárhozatot - hogy nem foglalkozunk a hanggal, ami könyörög, hogy álljunk le. Hogy hagyjuk abba, amíg még lehet.
A kíváncsiság borzalmas dolog, de emberi. Nagyon is emberi.
Azt mondják, amíg élünk, remélünk, és nincs is ezzel bajom, de én a fordítottjában is hiszek. Amíg remélünk, élünk.
A titok már csak olyan, hogy két lélek kell a megtartásához, két szempár között szeret az szökdécselni.
Egész életemben olyan voltam, amilyennek kívánták, és most, hogy feltörtem a héjamat, és normális, mindennapi emberré válok, normális, mindennapi vágyakkal és igényekkel, az csak természetes, hogy az emberek ellenkeznek.
Igazán vesztéskor mutatkozik meg a jellem, és nem győzelemnél.
A tizenéves kor az egyedüli, mikor az ember folyton a változásról papol, de a szívében úgy hiszi, hogy soha semmi nem változik.
Nem hiszek az átokban. Sem a szellemekben, sem egyéb természetfölötti dolgokban. Azt azonban vallom, hogy az érzelmeknek és az eseményeknek van egy bizonyos... eléggé hosszú életű... rezonanciájuk. Megtörténhet, hogy az érzelmek kommunikálnak egymással bizonyos körülmények között.
A felnőtté válásban az az igazán rémítő, hogy az ember fölhagy régi álarcai próbálgatásával, és egy merőben újat vesz föl.
Bár nekem is olyan jó szívem volna, mint az anyámnak. Ő mindenkiben meglátta a jót. Én viszont olyan rosszindulatú vagyok, mint egy kígyó, ha övsömörje van.