Technológia
Ha beérjük annyival, hogy elátkozzuk vagy dicsőítjük a technikát, akkor sohasem jutunk el lényegének a megragadásához.
A technika nem semleges dolog. Éppen akkor szolgáltatjuk ki neki leginkább magunkat, amikor úgy képzeljük, hogy semleges.
A nők egyenjogúsítását sokkal inkább abban látom, hogy biztosítjuk számukra az automata mosógépet, nem pedig abban, hogy a férfiaktól is megköveteljük, mossanak ugyanannyit és ugyanolyan jól...
Egy elromlott gép kicserélése egy újabb modellre jellemzően kevesebbe kerül, mint a javíttatás egy szakemberrel, ami pedig jellemzően olcsóbb, mint amennyibe az kerülne, ha mi magunk kerítenénk alkatrészeket, és derítenénk ki a javítás mikéntjét. Ez a tény önmagában véve garantálja a technológiai zsarnokságot, amelyet nem maga a technológia tart fenn, hanem mindazoknak a tudatlansága, akik naponta használják, és mégsem értik. Ha hiányzik belőled a hajlandóság, hogy tájékozódj azoknak a készülékeknek az alapműködését és karbantartását illetően, amelyektől függsz, passzívan elfogadod a zsarnokságot, és beleegyezel a feltételeibe: ha a felszerelésed működik, akkor dolgozol, de ha a felszerelésed elakad, akkor elakadsz te is. A tulajdonaid fognak tulajdonolni téged.
A törvény, amely mindig legalább egy emberöltővel a technikai innováció mögött kullog, lényegesen jobban védi a kommunikáció tartalmát, mint a metaadatait.
Amikor az ember tanít, nem engedheti meg, hogy a tanítványai előtte járjanak, különösen nem a technológia terén.
Az élet jövője (...) talán egy új mesterséges élet megalkotásának függvénye (...), ami nem a darwini evolúció, hanem az emberi intelligencia eredménye lesz.
A technikai eljárások egyöntetűsége mesterséges egyformaságot teremt az emberek életében, és ez az uniformizálás fokozatosan kihat tudatukra is.
Ha (...) hirtelen megszűnne az áramellátás, a világ két héten belül elpusztulna.
A jövőről való spekuláció egyszerre utópikus és disztópikus, tele van nagy ívű ábrándokkal és félelmetes veszélyekkel.
Az új típusú háborúkat drónokkal és csendesen működő, de ballisztikus, csapásmérő rakétákkal ellátott tengeralattjárókkal vívják.
Olyan hatékony új technológiákat fejleszt az emberiség, amelyek elpusztíthatják az emberiséget, de akár tökéletesíthetik is azt. Az a kérdés, mihez kezdünk az olyan technológiákkal, mint a mesterséges intelligencia és a biotechnológia.
Az önműködő fegyverek és gyilkos robotok technológiája veszélyesebb lehet akár a nukleáris fegyverkezésnél is, mert a nukleáris fegyverkezés esetében az irányítás kizárólagosan emberi döntések és együttműködés kérdése volt. A mesterséges intelligenciával olyan technológiát fejlesztünk, amelynek az irányítása nincs teljesen az emberiség kezében: ez a technológia képes lesz helyettesíteni az emberi elmét, és átvenni az irányítást az emberiségtől az élet számos területén.
A technológiai fejlődésnek azt kell szolgálnia, hogy ne legyenek vesztesei, mindenkinek jobb legyen - ez pedig jelenleg nem egyértelmű.
Nehéz megmondani, mi nyűgözi le inkább az embert: a technika csodás vívmányai, amelyek évről évre páciensek százezreit segítik magasabb életminőséghez - vagy az, hogy még mindig toronymagasan többet tud egy egészséges természetes ízület, mint mesterséges kollégája. Az, hogy mindent mesterségesen pótoljunk, amit a természet nyújt, sajnos ma még nem lehetséges. De már az is lenyűgöző, ami lehetséges.