Technológia
Az emberek viselkedése gyakran három fázison megy át, miközben a jövő technológiájának hatásairól gondolkodnak: áhítattal és csodálattal képzelik el a régi problémák megoldására való képességét; aztán megijednek az új technológiák új, komoly veszélyeitől; végül pedig rájönnek, hogy az az egyetlen járható és felelősségteljes út, ha gondosan kijelölik a fejlődés olyan pályáját, amely megvalósítja a jótékony hatásokat és közben kordában tartja a veszélyeket.
A technológia mindig is kétélű fegyver lesz. Óriási hatalom, amelyet az egész emberiség javára kell felhasználni.
Bármit létrehozhatunk, amit csak akarunk. Ezt a birodalmat második Édenkertként kaptuk. Isten megalkotott minket önmaga képére, most pedig rendelkezésünkre bocsátotta az eszközöket és a tudást, amellyel átformálhatjuk magunkat.
Nem kell minden problémát ma megoldanunk. Megjósolhatjuk erre alkalmas technológiák elérkezését öt, tíz, vagy húsz éven belül, és már ma beépíthetjük ezeket terveinkbe.
Egy adott terület technológiája eleinte mindig megfizethetetlenül drága és hibás. Aztán egyszerűen csak drága lesz, és valamivel jobban működik. A következő szakaszban a termék olcsóvá válik és nagyon jól működik. Végül aztán gyakorlatilag ingyenessé válik, és remekül működik.
A technológiában vagy bármilyen evolúciós változásban mindig van egy élcsapat, meg vannak a lemaradók. Még ma is akadnak emberek, akik ekével szántanak, de ez nem lassította le a mobiltelefonok, a telekommunikáció, az internet, a biotechnológia és a többi elterjedését. A lemaradók végül úgyis felzárkóznak.
Az egyszerű trükkökkel szemben a technológia nem veszíti el transzcendens erejét, amikor felfedik titkait.
Ha intelligens gépeket hozunk létre, ne lepődjünk meg, ha ugyanolyan zavarodottak és makacsak lesznek a test-elme kérdésével, a tudattal, a szabad akarattal és társaikkal kapcsolatban, mint mi magunk.
A csimpánz és az ember közötti genetikai eltérés mindössze néhány százezer byte-nyi információ! Noha a csimpánzok is képesek bizonyos mértékű szellemi teljesítményre, azok a parányi eltérések a génjeinkben elegendőek voltak ahhoz, hogy a mi fajunk megteremtse a technológia mágiáját.
Egy-egy kulcsfontosságú technológiai előrelépés gyakran nem más, mint egy meglévő formula apró megváltoztatása.
A jövő feltartóztathatatlan. Mindig is az volt. A rovásírást elsodorta a betű, a kéziratmásoló barátokat munkanélkülivé tette Gutenberg, Gutenberg porfogó és erdőzabáló könyveit pedig éppen most teszi múlttá a komputerizált világ.