Kánai András
kommunikációs szakértő és író
A tradicionális gyártási folyamatban meghatározó szerepe van a gyártás helyszínének (minél okosabban választják meg, annál olcsóbb lehet a termék), a szállítási módnak és az időnek. A rendkívül igazságtalan és pazarló rendszer egyrészt mindent a költségeknek rendel alá, és munkajogilag elmaradt, szegény országokban dolgoztat, miközben a fogyasztók az erős szakszervezetekkel rendelkező térségekben élnek.
A science fiction az ötletek irodalma.
A jövőről való spekuláció egyszerre utópikus és disztópikus, tele van nagy ívű ábrándokkal és félelmetes veszélyekkel.
A jövő háborúját a számítógépek és a mögöttük ülő programozók vívják.
Mikor halna eg háborúban egy magyar egy románért? Az Egyesült Államokban az oregoni megtenné texasi társáért, ahogy megtette sokszor. Az európai álom túl szép, és jelenleg úgy tűnik, megvalósíthatatlan. Az EU egy közös hadsereg nélküli soft power.
Kína bővül, gazdagszik, tudást halmoz fel, egyre erősebb, de számos sebből elvérzik, mielőtt egyáltalán világuralmi terveket kovácsolhatna.
Egy társadalom sikerességének, életerejének egyik legbiztosabb mutatója a mobilitás, vagyis az, hogy tagjai életszínvonalban, iskolázottságban feljebb juthatnak annál, ahonnan szüleik elindultak, vagy amilyen helyzetbe beleszülettek. Innen nézve Amerika elképesztően sikeres.
Az ország - lakosai származását tekintve - sokkal gyorsabban válik sokszínűvé, mint toleránssá.
Az új típusú háborúkat drónokkal és csendesen működő, de ballisztikus, csapásmérő rakétákkal ellátott tengeralattjárókkal vívják.
Amikor egy cég bevétele egy termékcsaládtól függ, ingatag a jövője.
A Facebookon elméletileg mindenki egyenlő, a vélemények és gondolatok azonban nem.
A világ megváltoztatása nem megy politika nélkül.
Ha nincs mit titkolnod, nincs mitől félned.
Ahogy a tudásunk nő, úgy a testünk állapota romlik.
Minden az agyban dől el: ismerjük a mondást, főleg a sportban.