Ötlet
Az ötlet tehát, amolyan három-négy taktusnyi valami, ugyebár, nem több. Minden egyéb csak kitartás, türelem, kidolgozás kérdése.
Mindannyian a magunk módján értelmezzük a felénk áramló gondolatokat, (...) és így születnek az új eszmék.
Utólag minden kreatív ötlet logikusnak tűnik, különben nem tartanánk értékesnek. Őrült gondolat maradna - legalábbis addig, amíg a régi paradigmákban gondolkodunk. Mivel az ilyen ötletek visszatekintve "logikusak", mindig azt képzeljük, hogy pusztán logikai úton, kreativitás nélkül is el lehetne jutni hozzájuk. Ez egy meglehetősen elterjedt tévhit.
Az első felmerülő ötlet általában nem túl érdekes, az abból levezetett második és harmadik elgondolás azonban már használható lehet.
Ha meg akarjuk változtatni a világot, nem szabad törődnünk azzal, hogy mások valószerűtlennek, észszerűtlennek vagy lehetetlennek tartják az ötleteinket. Ne feledjük: azokat, akik a rabszolgaság eltörléséért, a nők egyenjogúságáért, vagy az azonos neműek házasságáért harcoltak, szintén őrültnek tartották egykor. Egészen addig, amíg a történelem igazat nem adott nekik.
Nem az a lényeg, hogy az embernek ötletei legyenek, hanem az, hogy meglegyen a recept, hogyan használja fel ezeket az ötleteket.
A jó ötletek akkor születnek, ha ellazulunk, és nem erőlködünk túlságosan, ezért is találnak ránk olyan gyakran az ágyban, a buszon vagy épp a fürdőkádban.
Amikor egy frappáns ötlettel akarsz előállni, lehet, hogy a folyamatos erőlködés nem vezet eredményre. Az ötletek vagy sziporkák a tudatodban lévő üres helyekről pattannak ki - a gondolatok közötti hézagokból. Hogy megnöveld az ötletek előcsalogatásának esélyét a hézagokból, becsüld meg az alkalmakat, amikor épp nem gondolkodsz semmin!
Az ötletek olyanok, mint a kanyaró, mert fertőzők, ezért lógj ötletekkel teli emberekkel, ha te is szeretnéd elkapni.
Ha az elmét egyszer kitágította egy új ötlet, akkor az már soha nem fogja visszanyerni az eredeti méretét.
Senki sem jogosult bármilyen újszerű ötletet elvetni azzal a kijelentéssel, hogy képtelenség megcsinálni.
Az ötletek olyanok, mint a pókháló, mert erősebbek, mint amilyennek tűnnek, ezért ne becsüld alul a jelentőségüket.
Az ötletek olyanok, mint a csokoládé, mert mindenki szereti őket, ezért bizonyosodj meg róla, hogy kinek kínálod fel őket.
Az ötletek olyanok, mint a buborékok, mert könnyen kipukkadnak, ezért légy kíméletes velük.