Ötlet
Az ötletek olyanok, mint a cipők, mert be kell járatnod őket, ezért szánj időt az új ötletek értékelésére.
Az ötletek olyanok, mint a tükrök, mert környezetünket tükrözik vissza, ezért változtasd meg a kontextust, hogy többféle ötlet jusson eszedbe.
A legjobb ötleteink nem ülve, hanem állva vagy - sőt: még inkább - séta közben támadnak.
Attól kezdve, hogy támad egy megérzésed, 5 másodperced marad arra, hogy megtedd a lépést, amit helyesnek gondolsz. Ha ennyi idő alatt nem lépsz, akkor vége, kész, ennyi volt: a logikád ugyanis megpróbálja elvetni az ötletet. Ez érthető is, hiszen a gondolkodásunk veszélyforrásnak érzékel mindent, ami eltér a hétköznapitól, a megszokottól, márpedig az agy legfőbb feladata a túlélés biztosítása.
Ha ez ember cselekvésre noszogat valakit, akkor azután se fanyalogjon az illető első óriási ötletén, ha az fenekestül forgatja föl az ő virtuális világát.
Ha kitalálsz valamit, és félsz, hogy ellopják, még nem vagy érett arra, hogy valami igazán nagyot tegyél. A legnagyobb emberek bátran osztják meg az ötleteiket. Tisztában vannak vele, hogy jó néhányat el fognak lopni, csúnya, rossz bácsik, és nénik. Na és?
Utólag minden teremtő ötlet roppant logikusnak tetszik. Az egytől százig terjedő számokat mintegy öt másodperc alatt össze lehet adni egy olyan gondolati elv alapján, amely utólag okoskodva teljesen logikus - de ahhoz, hogy valaki eljusson ehhez az elgondoláshoz, kreativitásra volt szükség.
Úgy van teremtve az ember, hogy képtelen egyedül élni. Szüksége van rá, hogy kitalálásaival rátelepedjen a környezetére.
Az eredeti gondolkodók rengeteg furcsa, mutációnak bizonyuló ötlettel, zsákutcába torkolló megoldással és totális kudarccal rukkolnak elő. A veszteség azonban megtérül, mert egyúttal számos, különösen újszerű ötlettel is előállnak.
Ha különleges ötletünk támad, csomagoljuk hagyományosabb célkitűzésbe! Így nem arra kérjük az embereket, hogy változtassák meg a véleményüket, hanem a már egyébként is meglévő értékeiken vagy gondolataikon keresztül szólíthatjuk meg őket.
Az ötletek testetlen, tisztán energia alkotta létformák. Tőlünk teljesen függetlenül léteznek, de képesek rá, hogy kapcsolatba lépjenek velünk - habár ezt elég furcsa módon teszik. Az ötleteknek nincs fizikai testük, de van tudatuk, és kétségkívül van akaratuk is. Az ötleteket csupán egyetlen impulzus vezérli: manifesztálódniuk kell. Márpedig ebben a világban egy ötletnek csak egy módja van arra, hogy manifesztálódjon - egy emberi lénnyel való együttműködés révén. Csupán az emberi erőfeszítés képes arra, hogy egy ideát az éteriből a valóság birodalmába kísérjen.
Az ihlet mindig, minden tőle telhetőt meg fog tenni azért, hogy veled dolgozhasson - de ha nem állsz készen vagy nem vagy elérhető, előfordulhat, hogy elhagy és egy másik közreműködőt keres.