Hasonlat
Vannak olyan helyzetek, amikor éppúgy újra kell indítani az embert, mint a számítógépet, ha összeakadt pl. az operációs rendszer.
A negatív gondolkodás olyan, mint az elme kanyarója. Nem viszket, de elégedetlenséget okoz.
A szerelem olyan, mint a kommunizmus. Remek elképzelés, de soha nem működhet.
Egy író sem tud ellenállni a jó sztorinak. Ahogy a politikus az olyan ígéreteknek, amiket nem tarthat meg.
Az elme olyan, mint egy karácsonyi izzósor áramköre. Amikor az agy jól működik, minden égő tündöklően világít. A rendszer gyakran képes alkalmazkodásra, így ha egyetlen darab kiég, attól a többi még nem alszik ki. De a probléma helyétől függően olykor egy tönkrement izzó miatt is sötétségbe borulhat az egész sor.
A barátság olyan, mint a termés. Vannak jó idők meg rossz idők, bő termés és fagy. De mindig túl kell élni valahogy, hiába utállak most, attól még a barátom vagy.
Az élet egy utazás, aminek a legjobb része a felfelé caplatás. Ha valaminek vége szakad, jön valami más, a rossz után pedig mindig jó következik. Ha egy ajtó bezárul, kettő nyílik helyette, és neked mindkettőn át kell menned.
A világháló olyan, mint a fekete lyuk, mindent beszippant, és visszazúdítja rád.
A félelem is olyasmi, mint a fájdalom: ha túl vagyunk rajta, gyorsan elfelejtjük.
Az olimpiai szellem olyan, akár a szél. Hallod a zúgását, de nem tudod, honnan jön és hova megy. Érzed jelenlétének erejét. Élvezed elhaladásának következményeit. Aztán emlékké válik, a dicsőség napjainak visszhangjává.
A színház is olyan, mint a csokoládé. Ha az ember állandóan tejcsokit meg tejszínhabot eszik, annyira bír egy kis keserű csokoládét! Ha a néző csak happy endet lát, vágyni fog arra, hogy olyan témákat, problémákat tárjanak elé, amelyekkel ő is szembesül. Nem kell mindig keserű csoki, de az is csoki! Meg kell tanulni élvezni az ízét.
A színház olyan értéket képvisel, mint egy iskola, hiszen nemzedékek nőnek fel benne, akik később színházbarátok lesznek. Ez nem csak azt jelenti, hogy előadást néznek, hanem azt, hogy kulturált emberekké válnak.