Csernus Imre
A megalkuvás azt jelenti, hogy az egyik kettétöri a saját gerincét.
Az önző ember mindig csak magáról beszél, egyedül önmaga a fontos.
Míg a testeteket aránylag jobban ápoljátok, a lelketekkel nem foglalkoztatok, soha nem mondtátok ki az állítólagos negatív vonásaitokat, irigységtől a makacsságig, és az sajnos alaptörvény, hogy ha valamit önmagadról nem mondtál ki, azt a másikban soha sem fogod tudni észrevenni.
Az ember akkor becsül meg dolgokat, ha keményen megdolgozik értük.
Az alacsony érzelmi intelligenciával bíró ember nem hallgat a megérzéseire, pontosabban csak a kiszámítható dolgokban érzi magát biztonságban. Ha valami váratlanul és nagy erővel tör rá az érzelmek szintjén, azt általában kiírja az agyából. Ezt hívják racionalizálásnak vagy okoskodásnak.
Ugyanazzal a tulajdonsággal okozhatsz magadnak jót is, rosszat is.
Tulajdonságaid nem a bűneidet jelentik.
Az emberi tulajdonság az emberi tulajdonság, és nem önmagában okozunk vele önmagunknak és másoknak kudarcokat meg fájdalmat, hanem azzal, ahogyan használjuk.
A fejlett intelligenciával bíró emberekkel való munka a legnehezebb, mert ők elképesztő ügyesen és okosan csapják be magukat.
Az önismeret valójában azt jelenti: emberként élni. Felismerni, hogy nincsenek pozitív és negatív tulajdonságok.
Az őszinteséget a legtöbb ember sértésnek fogja venni, mert fél attól, hogy szembenézzen egy csomó mindennel, amit ő csinál, vagy ami hiányzik belőle, és éppen ezért azt fogja mondani, hogy a másik egy szemét állat, aki őt megszívatta.
Látás kontra vakság azt jelenti: te látsz, és meg mersz küzdeni a félelmeiddel, legyőzve őket pedig megfelelő önbizalmad és önismereted lesz, mert nem hagytad magad.
Amikor valaki haragszik a másikra, nem a másikra haragszik. Azért haragszik, mert ő nem mer dönteni, és akármikor ránéz a másikra, eszébe jut a saját szerencsétlensége és gyávasága.
Az erőszakoskodás és a tanács között az a különbség, hogy a tanácsot kérik, az erőszakoskodást meg nem.
Mindig az új és váratlan szituációk mutatják meg az ember stabilitását, tehát azok a helyzetek, amikor kilép a komfortzónából.