Problémamegoldás
Problémáim voltak. Megküzdöttem velük, és végül nem ők emésztettek el engem, hanem én dolgoztam fel őket.
Egy pozitív hozzáállás nem fogja megoldani minden problémádat, de elég embert fog bosszantani ahhoz, hogy érdemessé tegye az igyekezetet.
Amikor az emberek elhatározzák, hogy szembenéznek egy problémával, olyankor valójában rádöbbennek, hogy sokkal többre képesek, mint hitték.
Ha megakadsz egy problémánál, ne ülj ölbe tett kézzel, és ne töprengj rajta, hanem menj neki és csináld! Még ha nem is tudod, mit csinálsz, előbb-utóbb bejön a helyes válasz pusztán attól, hogy dolgozol.
Nem hiszek a "nagy megoldások" eszméjében. Sokkal inkább abban, hogy az egyes alkotóelemek teszik ki az egészet. Én is a kis részletek kidolgozásától haladok az egész felé, és nem lépek addig felfelé, amíg az apró alkotórészeket nem tökéletesítettem. Számomra ez tűnik hatékonyabbnak.
Ha egy problémára nem találod a választ, mindig van egy egyszerűbb probléma, amit viszont meg tudsz oldani. Azt találd meg!
Ha az ember folyamatosan maga előtt tolja a problémáit, akkor azok olyan mértékig felgyűlnek, hogy lehetetlen lesz elszámolni velük. Nem csak mások, hanem saját maga előtt is. Ha van rá lehetőség, akkor mindent meg kell beszélni, különben önemésztés vagy valamiféle tragédia lesz a következménye.
Ha túl erősen koncentrálunk egy nehéz problémára, akkor belepottyanhatunk egy mentális gödörbe. Gondolkodásunk beszűkül, és hiába küszködünk azon, hogy új ötletekkel rukkoljunk elő. De ha egy ideig pihentetjük a problémát - és "alszunk rá egyet" -, akkor gyakran új nézőpontból és kreatívabban tudunk rá tekinteni.
Ha bajba kerültél, régen rossz, de az még mindig rajtad áll, hogyan mászol ki belőle.
Nincs nagyobb öröm annál, mint amikor egy probléma megoldása hirtelen föltárul.
A tapasztalat azt mutatja, a legrejtélyesebb problémákra a legegyszerűbb a megoldás.