Metakommunikáció
A nőknek az évszázados elnyomás miatt más lett a testük. Ritkán szólalhattak meg, ezért a beszélt nyelvet testnyelvvé alakították át. Keveset mondanak ki szavakkal, annál többet a szemükkel, a kezükkel, a járásukkal, a testi odaadással vagy elutasítással. Nem véletlen, hogy a nők figyelmesebben hallgatják a másikat, mint a férfiak. Érzékeny a fülük a hangok árnyalataira is.
Ne próbálj egy férfi arcába sújtani, ha épp a szemedbe néz. Áruló a tekinteted!
Az ember benne van minden kimondott és kimondatlan szavában. Minden egyes mozdulatában.
Ha kapcsolatban vagyunk embertársainkkal, ha szeretünk vagy gyűlölünk, megnyilvánulunk. Tudatos és tudattalan oldalunk is a felszínre tör. Ebben a bőrünk egy mindig látható felület. Sok mindent elárul rólunk: elpirul, elsápad, lúdbőrös lesz vagy verejtékezik. Olyan manipulációkkal, mint a smink, a tetoválás, a piercing vagy a botox, a ráncfeltöltés és a plasztikai sebészet, megváltoztatjuk bőrünk természetes közlendőit.
A tested jobban elárul téged, mint gondolnád. (...) Nem rejtheted el a gondolataidat. Hessegesd el, amelyikre nincs szükséged!
Hatalmat nyerünk vagy veszítünk minden lépésünkkel, minden hangrezdülésünkkel. Nem csak a szavak számítanak, hanem a hangsúly és a hanglejtés is.
Ha két ember be van zárva egy bizalmas kapcsolatba - vagy egy olyan kapcsolatba, amely megpróbál bizalmas lenni -, mindenről beszélnek egymással, ha nem szavakkal, akkor a tudattalan szintjén.
A hang, ami mégiscsak alakja, külső formája a közlésnek, a legbensőbbet árulja el. Gyakran olyasmit is, ami ellentmond a szavak tartalmának, azt leleplezi, vagy még túl is szárnyalja a közlés erejében, mi több, fölöslegessé teszi a szót.