Meggyőzés
Mindenkit le lehet beszélni az utasításairól, ha az ember a megfelelő kifejezéseket használja, ha bejut az illetőhöz.
Akit nem érdekelnek a tudomány bizonytalanságai, azokat érzelmileg kell megragadni.
A nyugati átlagszavazó alultájékozott és közönyös, nem csoda hát, ha a modern politika az ő megtévesztéséről szól. Ebből egyenesen következik, hogy a legfontosabb kérdés nem az, hogy mit tudnak az emberek a politikáról, hanem hogy mit nem. Egy lépéssel közelebb is jutunk így ahhoz, hogy miért fölösleges racionális érvekkel fárasztani magukat a politikusoknak, és miért érdemes inkább az érzelmekre hatni.
A magunk lelte magyarázatok általában jobban meggyőznek bennünket, mint azok, amelyek másoknak jutottak eszükbe.
Nem elég, ha jó szappant gyártasz, az is fontos, hogy rávedd az embereket, hogy mosakodjanak.
Kétféle befolyás tartozik az emberhez: az egyik, ami aktív és akaratlagos, és a másik, amely tudattalan; az, amelyiket céltudatosan fejtünk ki, vagy arra törekedve, hogy kibillentsük a másikat vélekedéséből, mint amikor tanítunk, érvelünk, meggyőzünk, fenyegetünk, ajánlatot teszünk vagy ígérünk, és az, amely kiáramlik belőlünk anélkül, hogy tudnánk magunkról.
Az érzelmi korrektség a hangsúly, az érzés, hogyan mondjuk, amit mondunk, a tisztelet és együttérzés, amit egymás iránt mutatunk. Rájöttem, hogy a politikai meggyőzés nem az ötletekkel, tényekkel vagy adatokkal kezdődik. A politikai meggyőzés az érzelmi korrektséggel kezdődik.
Sose fogsz valakit teljesen meggyőzni arról, hogy nincs igaza; erre csak a valóság képes.
Győzködhetünk másokat, de meggyőzni csak azokat fogjuk, akik már amúgy is egyetértenek velünk.
Aki kerüli a meggyőzés lehetőségeit, az a másoktól való tanulástól fosztja meg magát. Akit nehéz meggyőzni, az nehezen fogad be új ismereteket. Bármilyen meglepő, a meggyőzés és a meggyőzhetőség, így a retorika is a társas ember szellemi és lelki készenlétének, nyitottságának fontos mércéje. Érdemes magunk előtt tartani és megugrani.
A meggyőzés igazán csak akkor sikerülhet, ha saját magunkra is hatunk azzal, amit mondunk, írunk.
Ismerős, őszinte és tiszta: a meggyőző, érvelő beszédednek ez a három legfontosabb adottsága.
A vitába csak úgy mehetünk bele, hogy tisztában vagyunk azzal: minden dolognak két oldala van, hogy igazságunk nem kizárólagos, hogy a játszmának nem csak egyetlen győztese lehet. Ezért késznek kell lennünk arra is, hogy az észszerű ellenérvek hatására megváltoztassuk a véleményünket.
Az ember azért kiabál olyan hangosan, mert a nyelve elégtelen, így akarja elnyomni mások szavát.