Kiegyensúlyozottság
Az élet egy gulyásleves, azé lesz díjnyertes, aki megtalálja az arányokat. Precízen, művészien.
Az aggodalom, a szorongás, a kétségbeesés bonszájfenyői ott vannak ám mindannyiunkban, és ha nem metszegeted őket rendszeresen, akkor hatalmasra nőnek a lelkedben.
Az egyensúly olyan dolog, amit kívülről könnyen észrevesz az ember, azonban a saját életében nehéz alkalmazni és fenntartani.
Minden ember olyan, mint egy négyszobás lakás. Ha nem megyünk be minden szobába mindennap, akár csak kiszellőztetni, nem lehetünk teljes emberek.
Az ember csak akkor tud maga és mások számára egészséges egyensúlyt kialakítani, ha saját vérmérsékletének megfelelően kel, fekszik, étkezik és tölti mind a munkanapjait, mind a szabadidejét.
A kiegyensúlyozott, boldog és szakmailag sikeres élet titka éppen az, hogy hagyjuk magunkat a természetes beállítódásunk megszabta mederben haladni, ahelyett, hogy azon töprengenénk, hogyan felelhetünk meg mások várakozásának.
Az az ember kiegyensúlyozott, akiben ellentétes érzések zúgnak: szeretet és gyűlölet, kéjvágy és önmegtartóztatás, és aki ezeket az érzéseket összhangban tudja tartani. Aki egységet tart szerteágazó cselekedetei között.
Mindannyiunknak vannak ösztönei, vágyai. Ez tesz minket emberré. A boldog, kiegyensúlyozott élet kulcsa az, ha megtanulunk uralkodni rajtuk.
Valahányszor megpróbálok elképzelni egy tökéletesen kiegyensúlyozott személyiséget, mindig visszariaszt a szürkesége.
Ha az ember elfogadja, hogy csak lassítani tudja a teste amortizálódását, minden tekintetben kiegyensúlyozottabb lesz.
Olyan nincs, hogy kiegyensúlyozott híresség. Ha kiegyensúlyozottak lennének, akkor nem akarnának hírességek lenni.
A kiegyensúlyozottság csak a jéghegy csúcsa. Tehát van alatta hat emelet, a tenger alatt, ami csak nagyon kevesek számára látható.
Teljesen kiegyensúlyozott ember alig van, ez kétségtelen, sok tízezer, vagy talán százezer között egy ha akad, és az is elég gyenge példány...
Csak akkor leszel igazán kiegyensúlyozott, ha mindent meggyőződésből csinálsz - nem pedig mondjuk azért, hogy megmutasd másoknak, mire vagy képes.