Életcél
Azt mondják, az embernek célt kell találnia az életéhez, és úgy élni. De néha csak amikor már leélte az életét, akkor jön rá, hogy az életének volt célja, ráadásul valószínűleg olyasmi, ami soha eszébe nem jutott.
Jön még nap nap után, napok végtelen, csupán választásaimtól tagolt sora. (...) Rendelkezem az időm felett, az életem csakis az enyém.
Az életfeladatot nem kitalálni, hanem megtalálni kell. Tehát most is ott van a küldetés, csak még nem jöttél rá, hogy mi az. Teljesen más úgy élni, hogy nem létezik, és ki kell találnod, miről is szól ez az egész, vagy tudod, hogy létezik, "csak" még nem találtad meg.
A létezés elé kitűzött célok közül, ha szemügyre vesszük őket, melyik nem bohózatba vagy hullaházba illő?
Nekünk arról kell döntenünk, mihez kezdjünk az idővel, amely megadatik.
A boldogság az ember végső célja. Nem azért élünk, hogy együnk és pénzt keressünk. Azért eszünk és keressük a pénzt, hogy boldogok legyünk.
Csak két olyan dolog van az életben, ami ténylegesen tragédia lehet, ha az ember nem változtat rajta. Minden más csak körülmény. Az egyik, ha nem szereti azt az embert, aki ő maga, a másik pedig, ha reggelente, amikor kinyílik a szeme, nem tud magának értelmes választ adni arra, hogy miért is nyílt ki.
Az embernek ahhoz, hogy boldog legyen, két dolgot kell tennie: először hinnie kell, hogy van az életének értelme. Másodszor meg kell találnia, hogy mi az.
Minden ember missziót teljesít. Mindenki születik valamire, ez az életnek egyetlen értelme.
Ha létünknek csak egy isten adhatna értelmet a túlvilági örök boldogság felkínálásával, akkor valóban nem lehetne más célunk, mint hogy parancsai szerint élve ezt elnyerjük. A valóság ezzel szemben az, hogy az életnek csak egyetlen célja van: az élet fenntartása, és ezen túlmenően önmagában nincs más értelme. Az életben viszont kitűzhetünk értelmes célokat, s ezeket elérve boldogok lehetünk, ha megtanuljuk a kudarcokat is elviselni és van erőnk újrakezdeni.
Döntened kell, hogy milyen életet szeretnél magadnak. Máskülönben elmegy melletted az élet, és arra ébredsz, hogy már túl késő.
Amikor valaki úgy kéri számon az élet értelmét, mintha a kozmoszunk dolga lenne értelmet adni létezésünknek, fordítva ül a lovon. Nem az univerzumunk ad értelmet a tudattal rendelkezel lényeknek, hanem a tudattal rendelkező lények adnak értelmet az univerzumunknak.
Az emberi lét titka nem abban rejlik, hogy éljünk, hanem abban, hogy miért éljünk. Az ember, ha nincs szilárd elképzelése arról, hogy miért éljen, nem hajlandó élni, és inkább elpusztítja magát, semhogy e földön maradjon, még ha csupa kenyérrel rakják is körül.
Az élet értelmére (...) a hit nem ad választ, sőt egyetlen diszciplína sem tud választ adni, ez ugyanis egy szubjektív kérdés: mindenkinek magának kell - nem is megtalálnia a választ, hanem - aktívan kiválasztania a céljait. Nem egyet, hanem többet. És ezt a tudomány nem teheti meg helyette, de valójában a vallások sem. Ezt mindenkinek magának kell megtennie.
Semmire sem születünk, de ha sikerül elég soká életben maradnunk, végül nem kerülhetjük el, hogy valamivé ne váljunk...