Bűvészet
A jó bűvész arról ismerszik meg, hogy képes elterelni közönsége figyelmét, és manipulálni az elvárásaikat. A profi illuzionisták ösztönösen ráéreznek arra, hogy az emberek miként látják a dolgokat, és egy mesterlövész pontosságával célozzák be a másik érzékelését.
A fizikához hasonlóan a bűvészet is arról szól, hogy a kockák istent játszanak az univerzummal.
A bűvészet sokat változott a kalapból kihúzott nyuszik és a félbevágott nők kora óta. Mégis, a legtöbb embernek fogalma sincs arról, hogy mennyi szakértelmet, kreativitást és kemény munkát igényel, mert a bűvészet a művészetet elleplező művészetről szól.
Gyakran megkérdezik tőlem, hogy a bűvészkedéssel lehet-e csajozni. A válaszom: igen. De ugyanilyen gyorsan el is űzi őket.
Amikor tényleg megdöbbentek valakit, amikor annyira megijesztem, hogy nem tud éjszaka aludni, vagy akkora ámulatba ejtem, hogy a saját épelméjűségét is megkérdőjelezi - nos, számomra és minden bűvész számára ez a mennyország.
A bűvészet művészet, és két meghatározó jellemvonással rendelkezik. Megvalósíthatatlannak és lenyűgözőnek kell lennie. Megvalósíthatatlannak, mert különben nem bűvészet. És lenyűgözőnek, mert különben nem művészet.
A bűvészetben nem lenne szabad tudni a választ. Mindig a kérdésről kell szólnia.
A bűvészet végső soron nem más, mint szórakoztatás céljából történő csalás.
Talán maga Jézus is bűvész volt, és az evangéliumokban feljegyzett csodák - a víz borrá változtatása, a kenyérszaporítás, a levitádé - valójában a színpadi bűvész kelléktárából előhúzott trükkök voltak.
Nekünk, bűvészeknek az az egyik legnagyobb titkunk, hogy a laikusok el sem tudják képzelni, mi mindent hajlandóak vagyunk azért megtenni, hogy becsapjuk őket.
A bűvészet nagyon sok mindenben hasonlít a költészethez. A költő a szavakat manipulálja, a bűvész pedig a tárgyakat. Felülemelkedünk a hétköznapok valóságán azért, hogy valami költőit, gyönyörűt, valami bensőségest hozzunk létre.
A lényeg nem a valóság megcáfolása, hanem felszínének lehántása, a valóság sajátos és ellentmondásos jellegének feltárása. A legeslegjobb bűvésztrükkök, azok, amelyek (...) nem vesznek el a valóságból. Éppen ellenkezőleg: hozzáadnak.
Egyes művészek azt mondják, a varázslat szétzúzza a világról alkotott képünket. Én azonban azt hiszem, hogy a varázslat tartja egyben a világot. Ez a sötét anyag a valóság cementje, a hézagkitöltő gitt mindazon dolgok között, amikről tudjuk, hogy igazak.
Nincs rossz trükk, csak rosszul előadott trükk van. A legegyszerűbb bűvészdobozból kivett trükköt is elő lehet úgy adni, mint egy csodát, ha elég jó vagy.