Chloe Benjamin
amerikai írónő
Senki sem választja magának az életét. (...) Az úgy van, hogy az ember döntéseket hoz, azután azok hoznak döntéseket. A döntései döntenek.
Miféle isten teremt olyan embert, akit (...) helytelenít?
A fegyelmezettségből ered a szabadság. A kötöttségekből a rugalmasság.
Csak egy jó indokot mondj, miért ne kezdenéd el a saját életed!
A lényeg nem a valóság megcáfolása, hanem felszínének lehántása, a valóság sajátos és ellentmondásos jellegének feltárása. A legeslegjobb bűvésztrükkök, azok, amelyek (...) nem vesznek el a valóságból. Éppen ellenkezőleg: hozzáadnak.
Az ember többé válhat önmagánál, többé annál, aminek indult.
Az élet nem pusztán a halállal dacolást jelenti. Azt is jelenti, hogy önmagunkkal dacolunk, hogy ragaszkodunk az átalakuláshoz.
Egyes művészek azt mondják, a varázslat szétzúzza a világról alkotott képünket. Én azonban azt hiszem, hogy a varázslat tartja egyben a világot. Ez a sötét anyag a valóság cementje, a hézagkitöltő gitt mindazon dolgok között, amikről tudjuk, hogy igazak.
Bizonyos szempontból az ember csúcsteljesítményének látom a vallást. Amikor kitaláltuk Istent, képességet teremtettünk magunknak, hogy figyelembe vegyük saját korlátainkat, és felruháztuk őt olyasfajta kényelmes kibúvókkal, amelyek lehetővé teszik, hogy azt higgyük, csak ennyi irányítással rendelkezünk. Az az igazság, hogy a legtöbb ember bizonyos mértékig élvezi a tehetetlenséget. Szerintem azonban igenis van hatalom a kezünkben, méghozzá akkora, hogy halálra rémít bennünket. Isten mint olyan, talán a legnagyobb ajándék, amit valaha is adtunk magunknak. A józan ész ajándéka.
Mi az az egy dolog, ami mindaddig létezni fog, ameddig ember él a földön? A tudásvágyunk.
Isten más. Nem igazítható egyéni igényekhez, mint egy méretre készült kesztyű. Nem produkálhatja emberi vágy, ami elég erős ahhoz, hogy a semmiből istenséget teremtsen elő.
Az élvhajhászok jobbára nem sokáig élnek. De addig legalább jól érzik magukat. (...) Választhatunk, hogy élni akarunk vagy életben maradni.
A szavak hatalommal bírnak. Beférkőznek a résnyire nyitott ajtón, vagy akár a kulcslyukon is. Beleakaszkodnak az egyénbe, és nemzedékeken furakodnak át.
A világmindenségben szimmetria uralkodik, de a legizgalmasabb fejlemények - például az emberi faj - rendellenességek benne, olyan röpke pillanatok eredményei, amikor a szimmetria megtörik.