Szokások
Az őrültség legbiztosabb jele, amikor az ember mindig ugyanazt csinálja, és más eredményre számít.
Sokan nehezen birkóznak meg az élet kiszámíthatatlanságával, ezért próbálnak szokások mögé rejtőzni, ezért akarják lezárni komfortzónájuk határait.
A hagyomány, a szokások és a megszokás roppant terhe, amely agyunk legnagyobb részét uralja, könyörtelenül maga alá temeti a legcsodálatosabb és legújítóbb gondolatokat, amelyek a szabadon maradt részben mindennek ellenére születnek.
A jó szokások a legjobbat hozzák ki belőled, míg a rosszak megakadályozzák, hogy önmagad legjobb változata légy.
A szokásnak igazi hatalma (...) voltaképpen a tunyaságon alapul, amely a másként való választás munkájától, nehézségétől s veszélyétől is meg akarja kímélni az értelmet és az akaratot, s tehát azt téteti velünk ma, amit már tegnap és százszor tettünk, s amiről tudjuk, hogy céljához vezet.
Ami (...) a testekre nézve, amennyiben csupán mechanikai okok hatása alatt állanak, a tehetetlenség ereje, ugyanaz a testekre nézve, amennyiben motívumok hatása alatt állanak, a szokás hatalma.
Egy szokás már-már társaság - mint ahogy egy ember társasága is gyakran csak egy megszokás.
Évezredes beidegződéseket, generációkon átívelő értékrendeket nem lehet puszta akarattal megváltoztatni. Egy tragédia, egy élet-halál helyzet kell ahhoz, hogy az ilyen tabuk meginogjanak.
A helyzetekre adott válaszaink legalább akkora részben a megszokáson alapulnak, mint amennyire az adott aktuális eseményekhez köthetők.
Az emberek az életstílus-változtatásaikkal olyanok, mint az elefánt a porcelánboltban. Elkezdenek edzeni, mellette diétázni, közben időszakosan böjtölnek, valamint leállnak az alkoholizálással. Szokj le a leszokások és rászokások halmozásáról! A szokások kialakulásához idő kell. Egyszerre egy dologba vágj bele, és fókuszálj kizárólag arra! Csak így lehet hosszan tartó változásokat elérni.
Úgy tudsz a legkönnyebben elsajátítani egy új szokást, hogy a napi teendőkhöz csatolod. Valamihez, amit ugyanakkor szoktál csinálni. Így sokkal könnyebb lesz.
Az ember addig nem is tudja, hogy rabja valaminek, amíg a fejébe nem veszi, hogy többé nem csinálja - és akkor rádöbben, hogy nem az akarata irányítja.
Az ízlések és a szokások határai nem változatlanok s nem változtathatatlanok.