A pénz nem boldogít
Minél több pénze van valakinek, az annál nagyobb teher és minden bajnak mindig az okozója.
A boldogságnak semmi köze nincs a pénzhez, vagy annak elköltéséhez. Számomra a pénz az egy energia.
Hiába van valakinek hatalmas, háromszobás lakása vagy akár villája, ha a boldogság meg hiányzik. Az nem boldogság, hogy ülök a villában, és nézem a mennyezetet vagy akármi. Nem ezen múlik.
A pénzen nem vásárolhatunk boldogságot, mondják. Ez igaz, de a pénz előmozdítja és megkönnyíti, hogy boldogok legyünk. Ha tanácsolhatok valamit: igyekezzenek minél többet birtokolni belőle.
Mindenki a boldogság kék madarát keresi. A népi bölcsesség évszázadok óta tárháza a javallatoknak: mit tégy vagy mit ne tégy, hogy boldog legyél. Erről szól az irodalom és a zene, erre keresi a választ a filozófia vagy éppen a vallások. Korunk mindenre kínál általános megoldást. A boldogságra is van egy viszonylag közkeletű receptje: a pénz. A televíziós hirdetésben a pénzhalmokon fekvő ember nevetve ismétli: a pénz nem boldogít, a pénz nem boldogít, a pénz nem boldogít. Hangsúlya azonban fokozatosan változik, és ezzel alapvetően módosul a sugárzott kép üzenete: dehogyisnem boldogít, egyedül a pénz boldogít.
A magasabb jövedelem és a vagyon (...) nem szükségszerűen és nem minden körülmények között hoz "boldogságot".
Sajnos az iskolában nem tanítják a boldogság képességét. Pedig vannak rá technikák. Hiába dúsgazdag valaki, még lehet végtelenül boldogtalan, vagy éppen fordítva, szinte nincstelen, és mégis úgy élvezi az életet, mint senki más...
Szerencsés az, aki kevés pénzzel boldog, szerencsétlen az, aki sok pénzzel boldogtalan.
Aki boldog, az gazdag, de ebből nem következik, hogy aki gazdag, az boldog is.
A pénz nem boldogít. 50 millió dollárom van, de pontosan ugyanannyira vagyok boldog, mint amikor 48 millióm volt.
A pénzből származó javak pontos arányban álljanak a pénz mennyiségével; egy gazdag, akinek százezer ecu jövedelme van, nem tízszer olyan boldog, mint az, akinek tízezer ecu a jövedelme; van valami, ami több a pénznél; mihelyt valaki átlép bizonyos határokat, a pénznek már nincs valóságos értéke, és nem növelheti birtokosának jólétét; aki egy egész hegynyi aranyat fedez fel, nem szükségképpen boldogabb annál, aki csak egy köbölnyit talált.
Pénzzel nem lehet boldogságot venni, viszont a pénz hiánya nyomorúságot okoz. (...) Minél többet keresel, annál elégedettebb vagy, de ez nem vonatkozik az érzelmekre.