Túlélés
A túlélési képességek egy piramist alkotnak, amelynek az alapját az élni akarás képezi. A piramis következő rétege a tudás. Ez táplálja az önbizalmat, és űzi el a félelmet. A harmadik szint a gyakorlás: az ismeretek elsajátítása és szinten tartása. A piramis csúcsán a felszerelés helyezkedik el. Ha a túlélési ösztön tudással, gyakorlattal és felszereléssel párosul, bármire készen állunk!
Nincs értelme feladni. Csak hasznos cselekedetek által menekülhetünk meg. Kellő elszántsággal látszólag lehetetlen helyzeteket is túl lehet élni.
A túlélés szempontjait szem előtt tartva egyes esetekben valóban jobb félni, mint megijedni. Ha veszélyes jelzőingereket észlelünk, a komoly, életveszélyes fenyegetés esetén a kihagyás következménye jóval súlyosabb lehet, mint a téves riasztásé.
A túlélés érzéketlenné tesz mások könnye iránt. Különben belefulladnánk.
Talán az ember alkalmazkodóképessége a legnagyobb a Földön élő fajok közül. Elég csak az északi sarki fekete eszkimókra, a sivatagi beduinokra, a szavannákon élő busmanokra (...) gondolni. Bámulatos, ahogy az emberek bárhol képesek megélni, életben maradni!
Csak még egy próba - meghalni halálosan egyszerű,
Az élet folytatása az, ami nem könnyű.
Az számít, amit megtettél, nem az, amit nem. Könnyebb meghalni, mint élni. Tudom, hogy Auschwitzban meghaltak emberek, dokumentálva van, főleg szegény gyerekek, akik folyton arra vártak, hogy jöjjön valaki, de nem jött senki. Minél inkább a külvilágra támaszkodsz, annál mélyebbre süllyedsz a depresszióban. A függőség a depresszió melegágya.
A túlélés remek dolog (...), de még frankóbb, ha van valaki, akivel el lehet csámcsogni rajta. Mi értelme a megmaradásnak, ha aztán nem örülhet az ember annak, hogy jobban felkészült és okosabb volt, mint bárki más?
Nincs is édesebb élmény annál, mint amikor az embert a biztos halál torkából mentik meg.
Az ember csak véges szenvedést képes elviselni, mielőtt úgy kezdené érezni, hogy a túlélésért vívott küzdelem túl nagy erőfeszítés.