Szégyen
A tolvaj mindig remélheti, hogy titokban marad a cselekménye, s hogy megmenekülhet a rajtaérés gyalázatától, - mig a koldusnak, nyilvánosság előtt történvén a kéregetése, nincs reménye, hogy elkerülhesse szégyenét.
Mindannyian tettünk és mondtunk olyan dolgokat, amelyek nem voltak összhangban legjobb énünkkel. Túl sokan cipelik magukkal ezek terhét, és közben szégyenkeznek. Ha tele vagyunk szégyennel, egyre negatívabban gondolkodunk, és közben saját magunknak okozunk erős érzelmi fájdalmat, ami egész létünkre kihathat.
Teljes szívemből azt kívántam, bárcsak köddé válhatnék. Soha életemben nem fordult még elő velem, hogy ennyire máshol akarnék lenni, mint ahol éppen vagyok.
Amikor az ember azt kívánja, hogy azon nyomban süllyedjen el a világ szeme elől, ám ez fizikai lehetetlenség, egyetlenegy dolog segít: ha belevigyorgunk a világ kíváncsiskodó arcába.
Nem törölhetjük el a dolgokat, amelyek miatt szégyenkezünk, vagy azt, ahogyan a neten tanúsított magatartásunkkal szégyent hoztunk a saját fejünkre. Csak a reakcióinkon uralkodhatunk - hagyhatjuk, hogy a múlt nyomasszon bennünket, vagy a tanulságait elfogadva okulhatunk és továbbléphetünk.
Vannak percek, amikor az ember szeretne elsüllyedni, kibújni a bőréből, a világ végére szaladni önmaga elől.
Ha az ember szerelmes, azt nem szégyellni kell, arra büszkének kell lenni. Az szégyenkezzék, akinek nincs szerelmese.
Minél jobban félünk, annál sebezhetőbbek vagyunk, és minél sebezhetőbbek vagyunk, annál jobban félünk.
Emberek vagyunk. Titkolózó faj. A többi állattól eltérően ruhában járunk, zárt ajtók mögött szaporodunk, és szégyelljük, amikor valami bajunk van. De ki tudjuk ezt nőni, méghozzá úgy, ha beszélünk róla. Vagy akár olvasunk és írunk róla.
A szégyennel többek között az a baj, hogy valójában nem leszel tőle kevesebb, csendesebb vagy kevésbé látható. Egyszerűen csak így érzed.
Aki valamit kreál, felépít, teremt, azért tudja megtenni, mert nem szégyelli magát. Aki szégyelli magát, nem mer teremteni. Hát akkor mit tehet? Rombol. Szerintem a rombolás a szégyenből ered.