Kreativitás
A kreatív egyének keresik a káoszt, hogy felfedezhessenek minden elképzelhető zugot a tudat határain túl, a bensőjükből és a környezetükből eredő irracionális erőket követve.
Míg a siker romlandó áru, a kreativitásnak nem jár le soha a szavatossági ideje.
A kreativitás nem pusztán képesség az alkotásra! Benne van a képességen, a lehetőségen, a dünamiszon túl valahogyan már az energia, a megvalósulás, a teljesítmény is.
A kreativitást sokféleképpen el lehet sajátítani, de úgy nem, hogy soha semmiért nem kell megküzdeni.
Kreativitás nélkül csak ismétlés és rutin van; mindkettő nagyon értékes a maga helyén, és viselkedésünk jórészt ebből áll, de a fejlődéshez, a változáshoz és az új irányokhoz kreativitás kell.
Ha nem vállalod a kockázatot, ha nem mersz elindulni az ismeretlen felé, ha csak újrateremted azt, ami már volt, akkor átengeded magad a klisének, a szokványosnak.
A kreativitás sem más, mint új összefüggések létesítése a külvilágból érkező információk alapján. Ezek az új gondolatok képezik a művészet, a tudomány és a technika új vívmányainak alapját.
Kizárólag a kreatív agy révén fejlődik emberi tevékenységünk, kreatív agyunk varázsol festékből és kőből művészetet, a rezgésekből zenét és információt, kreatív agyunkban jönnek létre a tudományos felfedezések, ahogy ott születnek meg az újabb és újabb orvosi kezelések tervei is.
A kreativitás olyan tanulási folyamat, amelyben a tanár és a diák ugyanaz a személy.
Kreativitás nélkül nem volna fejlődés, és az örökkévalóságig ugyanazokat a terveket ismételgetnénk.