Holdra szállás
Miközben több ezer dolláros lábbelik hagynak nyomot a Hold felszínén, a Földön gyermekek milliói éheznek.
Minden nagy felfedezés kommunikációs forradalom. A kerék felfedezése is az volt: könnyebben gurult tőle a szekér. Kopernikusz, Galilei és Newton nélkül nem lett volna óceánhajózás vagy tájékozódás a világegyetemben. Einstein nélkül nem juthattunk volna el a Holdra.
Gyereket nevelni pont olyan, mint egy űrhajót küldeni a Holdra. Eleinte még közvetlen kapcsolatban álltok, aztán egy nap a kamaszkorban, átmennek a sötét oldalra és eltűnnek. Nem tehetsz mást, csak vársz a gyenge jelre, ami azt jelenti, hogy visszatérnek.
Az ember mindenhová elér, mindent kikutat. Ott akar lenni mindenhol. Hegyen, tengeren, lakatlan szigeten, az űrben a csillagok között. Most már felszállnak a Holdra. De azért, ha kinn ülsz a küszöbön, a sötétedő ég alatt, mégiscsak azt érzed, hogy kicsiny vagy, parányi, semmiség.
Az Emberiség elment a Holdra, felhasította az atomot, évtizedekkel meghosszabbította az emberi életet, szimfóniákat, remekművű könyveket írt, képeket és szobrokat alkotott, és közben olyan dedóba illő hülye gyerek maradt, mint volt öt- vagy tízmillió év előtt.
Nem nyerni (...) olyan, mintha valaki feljutna a Holdra, de ott megbotlana egy sziklában, és elesne. Na és? Attól még a Holdon van.
A tudományban nincs majdnem (...), csak helyes válasz vagy helytelen válasz. Az ember sem majdnem jutott el a holdra.
Célozd meg a Holdat! Még ha elhibázod is, a csillagok közt landolsz.