Európa
Kelet-Európa jelene annyira töredezett, rendetlen és kaotikus, hogy maga az emlékezettel való foglalatoskodás is csak a rendezetlenség káoszát erősíti.
Európa egyik felének sokat és koszosan kell dolgoznia, míg a másik fele keveset vagy egyáltalán nem dolgozik.
Ha az ember az Alpok hóviharaiban didereg, vagy a Duna mellett várja, hogy visszahúzódjon az áradás, talán nem gondol Európa geográfiai adottságainak csodás voltára - ám ez a földrész más kontinensekhez képest nagyon is istenáldotta vidék. Ezek az adottságok tették lehetővé az első iparosodott nemzetállamok megszületését.
Az európaiak a paradicsomban élnek, de ha kilépnek a hatalom világába, többé már nem szabad a paradicsom szabályai szerint cselekedniük.
Nincs egy olyan közös európai kultúra, amit most meg kellene védeni az "idegen" elemektől. Más kultúrák hatásait ugyanannyira nem tudjuk kiiktatni életünkből, ahogyan az iskolában tanult matematikai fogalmakból sem lehet. A nulla számot és a végtelen fogalmát is az ókori Indiától vette át Európa.
Az európai játszmákban a hatalmat patikusmérlegen mérik. Ha nincs meg az egyensúly, abból baj származik.
Bocsánatot kérek mindenkitől, de Európa, ez az elit Európa, néha tényleg azt a benyomást kelti, mintha egy két generáción keresztül unokatestvéri ágon házasodott arisztokrata család félhülye gyerekének a szerepét osztották volna rá.