Doug Hansen
1950 — 1996. május 11. amerikai hegymászó és postás
Minden tettünk, sőt minden egyes gondolatunk kicsit megváltoztatja az agyunkat, így az leginkább a gyurmához hasonlít.
Bár vadászat helyett rendelhetünk pizzát házhoz szállítással, jobban tesszük, ha megpróbálunk egy kicsit úgy élni, mint az őseink - és mozgunk.
Agyunk meghatározza ugyan gondolkodásmódunkat és tetteinket, de ez fordítva is igaz: gondolkodásmódunk és tetteink is hatással vannak az agyunkra, meg tudják változtatni a működését.
A legjobb módja annak, hogy kiderítsük valamiről, mennyire fontos, az az, hogy egyszerűen elvesszük.
Ha valaki a munkájában minél hamarabb sikereket szeretne elérni, jobban teszi, ha nem kutatónak megy.
Egy (...) anekdota szerint Newtonnak egy almafa tövében üldögélve jutott eszébe a gravitációs törvény, amikor a fejére pottyant egy alma. Amit ilyenkor elfelejtenek megemlíteni, hogy előtte évtizedeken át matematikai és fizikai számításokon dolgozott, és hogy több mint húsz évébe telt, hogy az almafás eset után kidolgozza elméletét.
Agyunk nem légüres térben van a koponyánkban, hanem tápanyagokat és növekedési faktorokat tartalmazó oldatban "úszkál". Ez az oldat rendkívül kényes, és nagyban meghatározza agyműködésünket. Ideális esetben vérnyomásunk, vércukor- és vérzsírszintünk kiegyensúlyozott, szervezetünkben nem túl nagy az oxigéneredetű szabad gyökök koncentrációja, és testünk gyulladásszintje sem túl magas. Ma már tudjuk, hogy mozgással ezek mindegyike pozitív irányba mozdítható, így aki rendszeresen edz, annak agya "szebb világban él".
Amikor rossz a közérzetünk, vagy stresszesnek érezzük magunkat, érdemes feltennünk a kérdést, hogy nincs-e esetleg valami, amin változtatni lehetne az életvitelünkben, mielőtt automatikusan arra a konklúzióra ugranánk, hogy gyógyszeres kezelésre szorulunk.