Azt jelzi, hogy működik a nyílt, kétoldali kommunikáció
A vitákban felszínre kerülnek az érzelmek, az érvek és ellenérvek, ami sokkal jobb módja a problémák kezelésének, mint az elfojtás. Persze nem a bántó veszekedésről van szó, hanem az érett eszmecseréről.
Azt jelzi, hogy fontos számunkra a másik fél
A vita a közönnyel szemben az érzelmek jelenlétét jelzi, hogy fontos nekünk, mit gondol a másik. Amennyiben a kapcsolat magabiztos lábakon áll, a véleményünk kimondása nem lesz romboló hatású kettőnkre nézve, sőt, még meg is erősítheti a köteléket.
Azt jelzi, hogy van szenvedély a kapcsolatban
Az unalmas, eseménytelen mindennapok egy kapcsolatban sosem jelentenek jót, hiszen azt jelezhetik, hogy már-már közömbösek vagyunk a másik iránt. Az egészséges mértékű vitázás a szenvedélyesség jele is lehet, és energiákat szabadíthat fel. Sőt, figyelmeztet, ha valamin dolgoznunk kell a boldogságunk érdekében.
Azt jelzi, hogy nem söpörjük szőnyeg alá a problémákat
Ahelyett, hogy elmenekülnénk a problémák elől, igenis szembenézünk velük és közösen dolgozunk azok megoldásán. A hosszú távú kapcsolatokban ez elengedhetetlen, hiszen előbb-utóbb mindenhol adódnak kisebb-nagyobb problémák, és ha építő jelleggel képesek vagyunk megvitatni azokat, nem lehet olyan akadály, amit ne tudnánk együtt leküzdeni.
Azt jelzi, hogy képesek vagyunk magunkat adni a kapcsolatban
A vitában nehéz megjátszani magunkat, hiszen az ösztönösen jön – ez pedig azt jelzi, hogy nem félünk megmutatni az igazi énünket a párunknak, mert elég mély és erős hozzá a kapcsolatunk. Így is elfogadjuk egymást, ez pedig valóban az erős kötelék jele.
Forrás: ridikul.hu