Egy veszekedés vagy meggyengíti, vagy ellenkezőleg, megerősíti a kapcsolatot. Olyan dolgokat mondhatunk egymásnak „hirtelen felindulásból”, amik akár szakításhoz is vezethetnek. Persze nem miden nézeteltérés ilyen nagy horderejű, a kisebb viták minden kapcsolatban előfordulnak, még a boldog párok esetében is. De hogyan viselkedjünk egy kisebb vagy nagyobb veszekedés után a párunkkal? Íme néhány tanács erre az esetre!
Oldjuk fel a feszültséget minél hamarabb
Ne tartsunk haragot, ne várjunk a másikra, ne legyünk túl büszkék megtenni az első lépést a békülés felé. Amint azt érezzük, hogy elszállt a haragunk vagy dühünk, mutassuk is meg a másiknak. Ha ő lép hamarabb, akkor pláne ne durcáskodjunk, örüljünk, hogy befejeztük és mehetünk is tovább.
Dobjuk fel magunkat
Ne hagyjuk, hogy a rossz érzés, a feszültség sokáig velünk maradjon. Vegyünk egy nagy levegőt, próbáljuk meg kívülről szemlélni a korábban történteket. Lássuk tiszta fejjel, miért is veszekedtünk, fontos volt-e egyáltalán az a dolog, megérte-e vitázni miatta, és megéri-e akár két percig is haragot tartani. Gonfoljunk inkább arra, mennyire szeretjük a másikat.
Értsük meg a másik oldalt is
Minél régebb óta vagyunk együtt, annál jobban ismerjük a másikat. Egy vita esetében (is) gondoljuk végig az ő érveit, hogy miért lehet azon az állásponton, amit velünk szemben képvisel. Hallgassuk meg, és próbáljuk megérteni. Legyünk hajlandóak a kompromisszumra, és ne feledjük, hogy nem kell minden vitát megnyerni, attól még nem lett őszintén boldog senki.
Maradjunk egyedül
Ha van rá lehetőségünk, töltsünk el egy kis időt egyedül, hogy még nyugodtabban át tudjuk gondolni a veszekedést, az érveket, a másik álláspontját és a sajátunkat, persze. Ez a nyugalom is segíthet a feszültség oldásában és könnyebben elengedhetjük a dühöt, a mérget. Tisztább fejjel tudunk a következő alkalommal beszélgetni a partnerünkkel.
Forrás: ridikul.hu