Írjunk rájuk
Ne misztifikáljuk túl a dolgot, a legegyszerűbb, ha csak úgy írunk nekik egy üzenetet, amiben megkérdezzük, hogy mi van velük, hogy vannak, és persze hogy van-e kedvük találkozni, beszélgetni. Nem kell túlragozni, legyenek lényegre törőek, de ne tolakodóak. A válaszból pedig tudni fogjuk, hogy ő is szeretne-e találkozni, vagy valamiért nem ér rá, nem tudjuk összehozni.
Ha a régen látott, elveszett barátunk pozitív választ ír, és benne van a találkozóban, ne szervezzük túl a dolgot. Üljünk be valahová egy kávéra, ha megy a beszélgetés, rendelhetünk egy szelet sütit vagy üdítőt is – az idő úgyis eltelik. A lényeg, hogy olyan helyen találkozzunk, ahol van módunk beszélgetni, hiszen valószínűleg lesz is miről.
Jó ötlet, ha küldünk a régi barátunknak egy régi képet, amin nevetünk, ami számunkra fontos, ami rólunk szól – ezzel feleleveníthetjük, hogy milyen jók is voltak azok a bizonyos régi, szép idők, és elképzelhető, hogy szívesebben mond igent a találkozóra.
Félreértések elkerülése végett
Elképzelhető, hogy egy félreértés, nézeteltérés vagy vitás helyzet miatt nem beszélünk már egy ideje. Ha szeretnénk ezt tisztázni és rendezni a kapcsolatunkat, akkor jelezzük ezt is az üzenetben, amit írunk. Ebben az esetben se köntörfalazzunk, és ne kezdjük újra a régi nótát. Mutassuk meg, hogy mi már elengedtük azt az ügyet, mi már nem foglalkozunk vele, viszont hiányzik nekünk a régi barát, akivel jó lenne újra nagyokat nevetni és beszélgetni.
Forrás: ridikul.hu