Sokszor csak apró jelekből érezzük, hogy ellenkező nemű barátunk mást érez irántunk. De melyek ezek a jelek?
Dadogva beszél
Barátunk, akivel eddig mindent meg lehetett beszélni, egyszer csak szűkszavú lesz. Sokszor megbotlik a nyelve. Egy idő után igyekszik a lehető legkevesebb szóval kommunikálni. Már nem olyan spontán. Hirtelen nincsenek annyira jó ötletei, mint régen. Amikor elmondjuk neki a problémáinkat, csak bután mosolyog ránk. Ez egyfajta kései zavar. Velünk mint a barátjával ugyanis még tudott fesztelenül beszélgetni. Most azonban már nem azok vagyunk, akihez barátként viszonyulni tud. Megváltoztunk a szemében, és ezáltal megváltozik a hozzánk fűződő viszonya.
Gyakori találkozások
Eddig akkor szeretett volna találkozni velünk, ha bajban volt, vagy szerette volna, ha osztozunk az örömében. Most azonban szinte hetente látni akar bennünket. Ha rákérdezük a találkozásunk okára, igazából nem tud mit válaszolni.
Folyton meghív
Eddig, ha beültünk valahova, vagy ő fizetett, vagy mi. Egy idő óta azonban nem fogadja el, ha felajánljuk, hogy mi fizetünk. Ragaszkodik hozzá, hogy ő egyenlítse ki a számlát.
Készenlétben áll
Sokszor tördeli a kezét. Olyan, mintha szeretne mondani valamit, de még nincs kész rá. A kevésbé lényeges cseverészéseket nem részesíti előnyben. Nem örül, ha másokról beszélünk. Koncentrálna a mi kettőnk baráti viszonyára. Ezzel kapcsolatban van számunkra mondanivalója.
Kevésbé figyel ránk
Jobban koncentrál, de kevésbé figyel ránk. Vannak pillanatok, amikor üres tekintettel figyel bennünket. Olyankor hevesebben bólogat. Ebből is tudhatjuk, hogy fogalma sincs, miről beszélünk. Nem az a fontos számára, hogy mit mondunk. Mi vagyunk számára fontosak. Ő már nem a barátunk. Átlépett ezen a határon.
Forrás: ridikul.hu