A legegyszerűbben a gyerekek és az állatok között alakul ki mély kapcsolat, főleg akkor, ha a csemetének nincs testvére, ám unja magát egyedül. A Cambridge-i Egyetem kutatásából kiderül, hogy cseppet sem ostobaság gyerek mellett állatot tartani: a négylábúak fejlesztik a csemete szociális érzékét, csökkenthetik szorongását, és mindenfajta érzelmi jóllétéhez aktívan járulnak hozzá. A kutatás során 77 családot vizsgáltak meg, mindenhol legalább két gyerek és egy állat lakott együtt a családdal. A szakértők végül a kérdőívezés után megállapították, hogy a házi kedvenc még kevesebb veszekedést, ám nagyobb elégedettségérzetet okoz, mint egy testvér.
Macska lett az alzheimeres beteg barátja
Nem csak gyerekek értenek szót az állatokkal, az idős embereknek is legalább akkora szükségük van rájuk. Célt és értelmet adnak az életüknek, csökkentik a depressziót, társaságot jelentenek, és még a mozgásra és az ismerkedésre is ráveszik a gazdit. Emellett bizonyítottan erőt adnak, nem véletlenül találunk kiképzett állatlátogatókat a kórházak idősosztályain. Persze van olyan betegség, amin sajnos sem állat, sem ember nem segít, ilyen az Alzheimer-kór. A 94 éves Jiji is ebben szenved, fokozatosan leépül. Unokája, a fotósként dolgozó Akiko DuPont azonban hazavitt neki egy 4 hónapos vörös kiscicát, aki mosolyt tudott csalni az idős beteg arcára, és egy kicsit visszahozta már homályba vesző személyiségét. Jiji és a macska azóta el sem mozdulnak egymás mellől
A medve mint jó barát?
Casey Anderson sokkal nagyobb állatot mondhat a legjobb barátjának: Brutust, a grizzlyt. A medvét még piciny bocs korában mentették ki rossz körülmények közül, így került az állatgondozóhoz. Olyan jó kapcsolat alakult ki köztük, hogy Anderson biztonságban tartózkodhat a mackóval, az nem bántja, sőt, együtt játszanak, a hátára is felül, és Brutus volt a díszvendég is az esküvőjén.
Mike és a liba
Az oregoni Mike Jivanjee nem úgy néz ki, mint aki egy igazi libát rejteget az otthonában. Nem, ő ennél „rosszabb”: a legjobb barátjává vált a szárnyas, akit kiskorában mentett meg a fulladástól az Oswego tó környékén. A Kyle-nak elnevezett liba azóta mindenhová követi gazdiját, és bár sokszor próbálták szabadon engedni, nem tágít mellőle. Együtt motorcsónakáznak, és Kyle még féltékenységi jeleneteket is rendez.
https://www.instagram.com/p/BWkwQYsl-Gi/?taken-by=kylethegoose
Az ausztrál férfi és a kenguru
Az ausztrál Jackson O’Doherty legjobb barátja és háziállata egy kenguru. Hintáznak, homokvárat építenek, Damien mindenhová követi gazdiját. Nem is csoda, hiszen ő mentette meg az életét. Jackson a barátaival sétált, amikor megtalálta a kis kengurut elhagyatva az úton. Hazavitte, és egy ideig mindenhová magával vitte – ám egy idő után az állatvédők is besegítettek a kenguruápolásba.
A kecske lehet az új kutya?
Alapvetően azokkal az állatokkal tudunk nagyon közeli kapcsolatot kialakítani, akiket nem hasznonállatként, hanem kedvencként tartunk, akiket annak idején úgy háziasítottunk, hogy közben végig minket figyelhettek. Szegény – egyébként kifejezetten okos – kecskék nem tartoznak ebbe a csoportba. Ezért is furcsa, hogy ők is lehetnek a barátaink. Brit kutatások szerint a kecskék ugyanúgy képesek összetetten kommunikálni velünk, ahogy a kutyák, hiányzó háziasítás ide vagy oda. A kecske képes szeretetet és elfogadást nyújtani, felismerni és viszonozni az érzelmeket, és legjobb barátunkká válni, ahogy a többi állat is, tartozzon akármelyik fajhoz.
Forrás:ridikul.hu