A munkahelyünkön kívüli barátaink valószínűleg sokszor nem értik, hogy egy-egy történet miért fontos, érdekes vagy vicces a számunkra. Mert ő nem tudja, hogy kiről van szó, nem ismeri a munkahelyi szabályokat, az ottani poénokat. Annál inkább az a személy, aki a legfőbb bizalmasunk a munkahelyünkön: neki olykor olyasmit is elmondunk, amit a magánéletünkben a barátainknak nem biztos. Arról nem is beszélve, hogy nála jobban senki nem értékeli ezeket az információkat.
Ilyen titok, ha például láttuk a főnökünket a mosdóban, amint próbálja összeszedni magát, elfojt egy kitörő sírást vagy bármi, amiről kiderül, hogy valójában ő is ember, nem jobb vagy rosszabb, mint mi, többiek. Ilyen bizalmas információ is, ha előző nap beteget jelentettünk, de valójában nem betegek, csak másnaposak voltunk…
Gép-, idő- és kapcsolatkezelés
Vannak azok a kellemetlen helyzetek, amikor egy olyan gépet kell használnunk, amit mindenki szuperül kezel, nekünk azonban fogalmunk sincs, hogy mit nyomjunk meg rajta. Találgatunk kettőt, hármat, aztán kiírja, hogy „error”. Mi meg nézünk őzike szemekkel az IT-sokra, hogy „már akkor is ilyen volt, amikor idejöttünk”…
És tegyük a szívünkre a kezünket: a reggeli késés sem mindig a (tömeg)közlekedés hibája! És kinek másnak mesélhetnénk el, mint a legjobb munkahelyi barátnőnknek, hogy valójában azért késtünk, mert bár az utcán állt a sor a kávézó előtt, mi akkor is beálltunk a végére, hogy végül a kávénk mellé megkapjuk a pultos fiú mosolyát is napindítónak.
Persze mindemellett ez a kollégánk az, aki pontosan tudja, hogy ki tetszik nekünk az irodában és mióta, és hogy alig várjuk a következő céges összejövetelt, amikor hátha történik majd valami… És kinek számolunk be először a fejleményekről?
Forrás: ridikul.hu