Ha valaki összezárja a karját, akkor elzárkózik, és amerre mutat a lábfej, arra szeretne menni az illető. Igaz, hogy a testtartás sok mindent elárul az ember érzéseiről, mégsem fordítható le minden jellemző egy az egyben.
A szemkontaktus hiánya
A szemkontaktus hiánya talán a leggyakrabban félreértett jelzések közé tartozik. Sokszor azt gondoljuk, hogy egyértelműen hazugságra utal, azonban a kontextustól függően a szemkontaktus sok mindent jelenthet. Ha valaki félénk vagy elgondolkozik, ugyanúgy nem a szemünkbe néz, mint amikor zavarban van. Emellett kultúrafüggő is, ki hogyan értékeli a szembe nézést: bizonyos helyeken ugyanis a tiszteletlenség jelének számít. A rutinos hazudozók ugyanakkor különös figyelmet fordítanak arra, hogy szemkontaktust létesítsenek, mert ezzel őszintébbnek tűnhetnek.
Keresztbe tett lábak
A keresztbe tett lábat gyakran értékelik a zárkózottság jelenként, máshol azonban épp az ellazultságot mutatja. Ennek értelmezése szintén a kontextustól függ: valóban lazaságra utalhat, amikor valaki kissé keresztbe tett lábbal áll, míg a súlyát inkább az egyik lábára helyezi. Azonban sokkal inkább ellenállást mutat, ha valaki egyik bokáját a térdére helyezve ül, és a kezével fogja is a lábfejét. Ez azt jelenti, hogy az adott ember bezárkózik, nem nyitott a további társalgásra
Merre mutat a térd?
A lábfej és a térd iránya valóban árulkodhat arról, merre is húznak az illető érzelmei, de azért ez sem általános érvényű szabály. Ha valaki például keresztbe tett lábbal ül, akkor a felül lévő térdét kell figyelni. Ha ez felénk mutat, azt jelenti, hogy az illető ól érzi magát velünk és élvezi a társalgást. Ha azonban a térde az ellenkező irányba mutat, alapos a gyanú, hogy inkább unatkozik. Ha viszont beszélgetés közben cseréli meg a lábait, akkor valószínűleg csak a kényelmi faktorra kell gondolnunk.