Döntsünk az úgynevezett „5-3-1” játék segítségével
Például amikor nem tudjuk eldönteni, hogy mi legyen a vacsora, vagy hogy hová menjünk enni. Az egyikünk mondjon 5 dolgot, ez esetben például ételt, amit szívesen enne. Erre a másikunk megvétózhat kettőt – így marad 3 lehetőség. Ekkor megint az első személy kivesz közülük kettőt – és marad 1 lehetőség. Vagyis nem az a kérdés, hogy hová menjünk, hanem hogy mit együnk és ezt gyorsan ki is találhatjuk így.
Egyikünk főz, a másikunk mosogat
Ez így igazságos, nem igaz? A közös főzésnek egyébként is megvan a maga romantikája, így jó ötlet lehet, hogy ha az egyikünk főz, akkor a másik a keze alá dolgozik, mint egy kis kukta, de ha nem is segítünk a párunknak, a mosogatást azért igazságos lehet bevállalni.
Legyen saját kuckónk
Mindkettőnknek fontos az egyedüllét, még ha nem egyforma az erre vonatkozó igényünk, akkor is. Van, akinek több, másnak kevesebb olyan szabadidőre lehet szüksége, amikor egyedül van, olvas, zenél, pihen, kikapcsolódik. Erre alakítsunk ki mindkettőnk számára egy kis kuckót az otthonunkban, még az sem baj, ha ajtaja ven ennek a külön helyiségnek, amit magunkra csukhatunk.
Köszönjünk meg mindig mindent egymásnak
Még ha egy pohár vizet kapunk, vagy csak kimossuk a másik ruháját, akkor is. Fontos, hogy ne vegyük egyértelműnek és megkérdőjelezhetetlennek azt, hogy a párunk melletünk van. És viszont.
Ne hibáztassuk a másikat jelentéktelen dolgok miatt
Ha valamelyikünk elront, elfelejt, rosszul csinál valamit, előfordul, emiatt ne haragudjunk egymásra. Főleg, ha egy jelentéktelen dologról van szó. Bárki hibázhat. Ha szóvá is tettük, hogy valami nem jó, utána üssük el az egészet valami könnyed játékkal, például perdüljünk táncra, viccelődjünk, maradjunk könnyedek és váltsunk témát.
Forrás: ridikul.hu