Jelentéktelen dolgokon veszekszünk
Amikor felfedezzük, hogy olyasmiken is összekapunk, olyan apróságok miatt is feszültség alakul ki közöttünk, amik egyébként jelentéktelenek, akkor érdemes lehet leülnünk beszélgetni, és egy kicsit többet foglalkozni önmagunkkal.
Nem tudunk egymáshoz kapcsolódni
A feszültség és ingerlékenység miatt előfordulhat, hogy nem találjuk a közös hangot, nem érezzük át a másik helyzetét, nem értjük meg a másik érzelmeit. Egy kis szünet, néhány nap külön lehet, hogy jót tenne nekünk.
Minden zavar bennünket
Újabban úgy érezzük, hogy amit korábban aranyosnak vagy egyedinek láttunk a párunkban, az most idegesítő és zavaró – mert túl sokat vagyunk együtt, sok a stressz, sok a feszültség –, ideje lenne kikapcsolódni.
Nincsenek közös programjaink
Az egy helyiségben való lét nem jelent közös programot. A randevúk a hosszú távú kapcsolatok esetében is fontosak, ne felejtsünk el időt szakítani erre.
Régen beszélgettünk
Ugyancsak a szünet szükségességének jele lehet az, ha már régen nem beszélgettünk. Mintha két idegen élne együtt, nem tudunk a másikról semmit, és ő sem tudja, mi hogy vagyunk. Egy kis szünet és egy nagy beszélgetés közelebb hozhat bennünket egymáshoz.
Élvezzük az énidőnket
Bizonyára mi is érezzük, amikor szeretnénk egyedül lenni, saját magunkkal foglalkozni. Pihenni és feltöltődni. Teremtsük meg erre a lehetőséget, és amikor van egy-két szabad óránk, élvezzük az egyedül töltött időt.