Az első és talán teljesen kézenfekvő kérdés, amit érdemes végiggondolni, hogy miért is szeretnénk szakítani a párunkkal. És valószínűleg a barátaink is ugyanezzel a kérdéssel kezdenék a beszélgetést, ha éppen velük vitatnánk meg. Érdemes elővenni egy papírlapot, és leírni az érveinket, vagy írjunk egy pró és kontra listát, hogy lássuk, mi szól a szakítás mellett és mi ellene. A leírt szavak hatásosabbak, valóságosabbnak tűnnek, mint a gondolatok, ezért lehet hatásosabb és meggyőzőbb ez a technika.
Gondoljuk végig, hogy érdemes-e még dolgozni a kapcsolatunkon. Van-e pozitív kilátás arra vonatkozóan, hogy a problémákat még meg lehet oldani? Hiszen egyetlen párkapcsolat sem tökéletes, mindenhol vannak viták és nézeteltérések. De az is tény, hogy lehetnek olyan különbözőségek két ember között, amiken nem lehet változtatni, amik nem passzolnak össze.
Fontos az önvizsgálat
S ha végül úgy döntöttünk, hogy szakítunk, álljunk meg egy pillanatra, és vizsgáljuk meg magunkat. Megnyugtató számunkra a döntés, vagy inkább idegesek leszünk tőle? Esetleg nyugtalanok? Mert még ez is annak a jele lehet, hogy valójában nem a szakítás a megoldás. Érdemes ilyenkor végiggondolni, hogy milyen lehetőségek vannak még, amikkel a szakítás elkerülhető. Ha azonban megnyugtató és kényelmes a szakítás gondolata, akkor talán tényleg ez a legjobb döntés mindkettőnk számára.
A szakítás persze sosem könnyű egyik fél számára sem. Fontos, hogy jól végiggondolt döntés legyen, és ne első felindulásból mondjunk ki olyan szavakat, amiket később esetleg megbánhatunk.
Forrás: ridikul.hu