„Már három éve együtt voltam a barátommal, amikor az egyik délután hazajött a munkából és közölte velem, hogy elköltözik. Fél éve volt más valaki az életében. Nem értettem, mi történt. Azt éreztem, hogy az utóbbi időben egy kicsit leült aa kapcsolatunk, de nem gondoltam volna, hogy megcsal. Mikor megkérdeztem, hogy miért, azt mondta, már nem olyan vagyok, mint amikor megismerkedtünk. Nem nevetgélek annyit, nem vagyok olyan vidám és felelőtlen, ráadásul meg is híztam. Igaz, felszedtem körülbelül 10–12 kilót, de szólhatott volna hamarabb, hogy ez nem, vagy ez sem tetszik neki. Ehelyett mást keresett…” – panaszkodott Zsuzsa.
A 36 éves budapesti nő szerint a testsúlyának a megváltozása volt a fő ok, hiszen az utolsó egy évben a párja alig ért hozzá. Azt mondta, szerinte nem volt feszültebb vagy idegesebb, mint korábban, és talán a kényelem miatt figyelt kevésbé a testére. Azóta igyekszik visszafogyni, egyelőre nem sok sikerrel.
Mi is a hűség?
Amikor belemegyünk egy párkapcsolatba, az elején még semmiben nem lehetünk biztosak. Egyre jobban megismerjük egymást, szépen lassan kiderül, hogy van-e közös bennünk, kijövünk-e egymással, vannak-e közös céljaink, lehet-e közös jövőnk. A hűség azonban nem kézenfekvő, különösen az első hetekben. Ahogyan a Vidámpark együttes is énekelte, a hűséghez idő kell. Többek között. Mert ha valakin azt érezzük már az elején, hogy valószínűleg nem ő lesz a befutó, akkor azt is érezzük, hogy nem feltétlenül szükséges, hogy hűségesek is legyünk hozzá és viszont – legalábbis így korrekt. Meg az is, ha ezt megbeszéljük. Ha egy pár már az elején lefekteti a szabályokat, hogy mennyire nyitottak, mi számít megcsalásnak, vagy mi az, ami már nem fér bele a kapcsolatukba, akkor később már kár felháborodni, kérdőre vonni, vagy kikérni magunknak bármit is. Ha belementünk például a nyitott(abb) kapcsolatba, akkor vagy elfogadjuk, vagy kilépünk.
A hűség pedig kialakul. Egy működő, jól működő kapcsolatban a felek között őszinte kommunikáció, őszinteség és bizalom van. Nincsenek titkok, nincs mellébeszélés, telefon-rejtegetés, ködösítés, akármi. És vajon hűség vagy megcsalás, ha a másik elmondja, mi történt? Ha idejében beszámol a másiknak, elmondja, hogy megismert valakit, aki kedves, csinos, satöbbi? Ráadásul a hűségnek is rengeteg fajtája létezik: lehet valaki szexuálisan monogám, de lehet szociálisan, amikor a felek megosztják mindenüket, amilyük van, közös háztartást vezetnek, közösen nevelik a gyerekeiket, de nem vetik egymás szemére, ha a másik mással is ágyba bújik. Mindig az egyén döntése, hogy melyiket választja.
Kialakult monogámia
„A mi kapcsolatunk valahol ott romlott el, amikor a kezdeti közöttünk lévő egyenlőség megbillent, és én lettem a domináns – mesélte Gábor. – Megbeszéltük, hogy bár egy pár vagyunk, mégis nyitottan kezeljük a kapcsolatunkat, de egy idő után azt vettem észre, hogy Emese inkább bezárna. Elkezdett féltékenykedni, sokat sírt, sokszor feszült volt. Lassan három éve vagyunk együtt, viszont már több mint másfél éve nem voltunk mással. Valahogy nálam is úgy alakult, hogy monogám lettem. Valószínűleg azért, mert ő a legelfogadóbb és legőszintébb ember, akit valaha ismertem” – magyarázta a 35 éves fiatalember.
„Hogy elhagynám-e, ha meghízna? Nem. Nem keresnék mást, mert a mi kapcsolatunk nem ezen múlik. Volt egy fél év, amikor felszedett majdnem 10 kilót, akkor jeleztem, hogy hiányzik a vékony dereka meg a kemény feneke. Nem sértődött meg, azt mondta, várjak három hónapot. Fél év lett belőle, és olyan alak, mint mikor megismertem. Mondom, őszinteség és elfogadás. Ezek talán a legfontosabbak” – zárta le a beszélgetést Gábor.
Forrás: ridikul.hu