Spirállal védekeznél a teherbeesés ellen? Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat
A spirál az egyik legjobb és legbiztonságosabb módja a védekezésnek. Ha egyszer a nőgyógyász felhelyezte ezt a kis T-alakú eszközt a méhedbe, többé nem kell aggódnod amiatt, bevetted-e a tablettát időben vagy elszakadt-e az óvszer. Ez szuper hír, de azért vannak dolgok, amiket fontos tudnod a működésével, lehetséges hatásaival kapcsolatban.
Nem lesz hatással a libidódra
Alapvetően kétféle spirál létezik, a hormonos és a nem hormonos. A nőgyógyászok szerint egyiknek sem kellene befolyásolnia a libidódat, használatuk mellett olyan lehetsz, amilyen korábban is voltál. Ráadásul a spirált nem lehet érezni, észre sem fogod venni, hogy ott van és teszi a dolgát.
A hormonos verzió kihathat a ciklusodra
A hormonos spirál progeszteronnal működik, így azok a nők, akik ezt választják, azt tapasztalhatják, hogy a menstruációs görcseik enyhülnek, vérzésük gyengébb.
Éljen a spontán szex!
Spirállal védekezve ezután nem kell amiatt aggódnod, hogy akkor kap el a hév a pasiddal, amikor nem vetted be a gyógyszered, vagy nincs nálatok gumi. Olyan spontán együttlétekben lehet részed, amilyenekben korábban sosem.
A párod lehet, hogy érzi szex közben
A spirálból apró szálak vezetnek lefelé, amelyeket a partnered esetleg érezhet valamennyire szex közben, ez azonban ritkán fordul elő. Ha mégis megtörténik, érdemes lehet felkeresned a nőgyógyászodat, hogy ellenőrizze, nem csúszott-e el.
Vérzés szex után
A hormonnal működő spirálok olykor szex utáni vérzést okozhatnak, emiatt azonban nem kell aggódnod. Ha azonban túl gyakran fordul elő és erősebb, menj orvoshoz.
Bármilyen tempó és póz megengedett
Amennyiben a spirál a megfelelő helyen van, semmi nem tudja onnan elmozdítani, vagyis olyan pózban csinálhatjátok, ahogyan csak jól esik. A tempó miatt sem kell aggódnod, a keményebb meneteknek is ellenáll ez a remek kis szerkezet. A spirál körülbelül 99 százalékos megbízhatósággal véd a teherbeeséstől.
Forrás: ridikul.hu