Sokszor választasz érzelmileg elérhetetlen partnert? Így törd meg a mintát!
Gyakran előfordul veled, hogy az aktuális társad nem enged be teljesen az életébe? Nem nyitott érzelmileg arra, hogy teljesen felvállaljon téged és a kapcsolatotokat? Ha rendszeresen olyan partnert vonzol be, aki csak fél szívét adja, érdemes magadba nézni!
Mert előfordul, hogy bár azt hiszed nyitott vagy egy kapcsolatra, valójában te magad (is) szabotálod annak lehetőségét.
Nézzük milyen helyzetben fordulhat ez elő:
Te magad sem vagy elérhető a társad számára
Ha valaki olyan akar randevúzni veled, aki nyitott rád, az első számú szabály az, hogy te is legyél nyitott rá. Bármilyen triviálisnak is tűnik ez, van, hogy bár szerelmes vagy a partneredbe, mégsem állsz olyan nyitottan hozzá, mint hiszed. Az, hogy elérhető vagy, csak egy dolog, de önmagad adni már sokkal nehezebb, sőt, olykor ijesztő is.
Egy kapcsolat elején persze mindenki a szebbik arcát mutatja. Pedig hosszú távon ha picit is másként viselkedsz, már nem adod önmagad, amivel szabotálod kapcsolatodat. Ha előfordul, hogy elrejted éned egyes aspektusait csak azért, hogy a másiknak megfelelj, akkor nem vagy elérhető egy kapcsolatban. Ez a viselkedés pedig azt eredményezi, hogy olyan partnert vonzol be, aki érzelmileg elérhetetlen számodra.
Hogyan tudod ezt megváltoztatni?
Nem mindig egyszerű ez, pedig sok előnnyel jár. Hiszen önmagad felvállalása által tudod valódi érzéseidet kimutatni tekintet nélkül arra, hogy az a másiknak tetszik vagy sem. Minél jobban tudod önmagad adni egy kapcsolatban, annál inkább tud a másik fél is elfogadni, szeretni.
Figyelmen kívül hagyod a saját igényeidet, hogy elérhető legyél
Ha úgy érzed nem vagy elég jó – önmagad és a partnered szemében – akkor nagy az esélye, hogy túlkompenzálsz. Pedig, ha mindig (túl) sokat teszel bele egy kapcsolatba, nem leszel elérhető a másik számára. Azáltal, hogy a partnered igényeit tartod szem előtt, megfeledkezel (vagy lemondasz) saját igényeidről. Paradox módon azt hiszed, ha elég sokat adsz, azt fogod vissza is kapni, de ez sosem történik meg, mert a jóságot a másik kihasználja.
Hogyan törd ezt meg:
Ismerd be, hogy sokat adsz és hagyd abba! Ne mondj igent, ha szíved szerint nemet mondanál. Tanuld meg, hogyan kell határt szabni kapcsolataidban. Figyeld magad és tudatosan törekedj arra, hogy ezt a viselkedést ne folytasd. Amikor hajlandóvá válsz önmagad adni és nem azért, hogy a másik szeressen, akkor olyan társat találsz, aki úgy szeret majd, ahogy vagy.
Önmagad számára sem vagy elérhető
Ez a legnehezebb rész, de ha ezt a „hibát ” kijavítod minden a helyére kerül. A legfontosabb lecke ez:
Elképzelhető, hogy abban a tévhitben élsz, hogy rád ezek nem vonatkoznak, mert már teljesen elfogadtad önmagad. De ha jobban megvizsgálod a kérdést rájössz, hogy túl keményen bánsz önmagaddal. Elítéled magad a hibáidért, nem nézel szembe valós érzelmeiddel, folyton kritizálod küllemed, teljesítményed. Vagyis lebecsülöd önmagad.
Hogyan lehet ezt megváltoztatni?
Bánj úgy magaddal, ahogy szeretnéd, hogy (leendő) partnered is bánjon veled! Minél jobban elfogadod és szereted magad, annál jobban fog szeretni párod is.
Egy minta, amely miatt mindig elérhetetlen partnereket vonzol be, rettentően frusztráló. A jó hír az, hogy ezen lehet változtatni. Ha megtanulod elfogadni és szeretni magad, nyitottá válsz mások számára, s így nagyobb eséllyel toppan be az az életedbe az, aki elérhető lesz számodra nem csak testileg, hanem lelkileg is.
Forrás: miragemagazin.hu