A pletykálás tulajdonképpen egy fontos szociális aktus életünkben. A nők nagy része szeret pletykálni, szeret titkokat megtudni, és másról hallgatni, illetve mondani izgalmas dolgokat. Most pszichológusok kutatásából kiderült, hogy ennek haszna is van. Az ember társas lény, és ezért szükségünk van kommunikációra fajunk többi tagjával. A könnyű csevej lehetővé teszi, hogy egymásnak „szociális simogatásokat” adjunk, azaz lássuk a többiek arcán az érdeklődést, vagy együtt nevessünk velük – olyan ez, mint a csimpánzok kurkászása, de a nyelv segítségével ez az egymásra való odafigyelés sokkal gyorsabban és nagyobb körben elérhető. A pletykálás során különböző örömhormonok termelődnek, és stressz-szintünk is csökken.
Másrészt a pletykálás során tulajdonképpen mások viselkedését figyelhetjük meg, megismerhetjük, emberek mit miért tesznek. Ezzel ismereteinket bővítjük, és később saját életünkben is hasznát vehetjük ezeknek a tapasztalatoknak. Emlékezzünk, az okos más kárán tanul, nem a sajátján!
Azért csak óvatosan, ne vessük bele magunkat a pletykafészek szerepébe ezen új kutatási eredmények birtokában! Maradjunk meg az ártatlan és igaz pletykáknál, ugyanis ha hazugságon és rosszindulaton kapnak minket, könnyen kikerülhetünk a csoport kegyeiből. Márpedig egy faj izolált egyedei erősen ki vannak téve különböző veszélyeknek. Ma már nem az oroszlán jöhet értünk, de a főnök célkeresztjébe kerülhetünk, vagy éppen segítségtől megfosztva túlterhelhetnek minket a munkahelyi feladatok…
Forrás: ridikul.hu