Percek alatt alapvető dolgokat tudhatunk meg bárkiről
Sajnos gyakran előfordul, hogy abban az emberben, akit kezdetben annyira szerettünk, nagyot csalódunk végül. A csalódás után megkérdezzük magunktól, hogyan lehettünk ilyen vakok? Hogy nem láttuk a másik igazi arcát?
Ha vissza tudunk emlékezni a kapcsolat kezdetére, rájövünk, hogy már akkor volt valami rossz megérzésünk. Talán már az első pillanatban.
Fotó: iStock.com/jacoblund
Sok pszichiáter állítja, percek alatt alapvető dolgokat tudhatunk meg bárkiről. Jó, de hogyan? Eric Berne híres amerikai pszichológus Sorskönyvében már a hetvenes évek elején megírta, mire kell figyelned, ha meg akarod állapítani, kivel beszélsz.
Néhány dolog, természetesen a teljesség igénye nélkül.
Furcsának hangzik, de nagyon fontos, hogy miközben partnered beszél, záróizmai milyen állapodban vannak. Most persze mosolyogsz. Pedig ez nem vicc. A feszült izmok mindig azt jelzik, hogy kellemetlen neki valami, hogy ellentmondásosak az érzelmei.
Nagyon fontos, hogy amikor beszélgettek, ő elítéli, vagy megérti azokat, akik nincsenek jelen. Mit tart fontosnak elmondani róluk. A sikeres, kiegyensúlyozott emberek mindig elfogadók és a pozitív dolgokat hangsúlyozzák.
Az is nagyon árulkodó, hogy a beszélő milyen töltelékszavakat használ. A gyakori „de” használata ellenségességet, az ”ugye” szócska fenyegetést jelez.
Az is sokat elárul, hogy mennyire motyog, szemedbe néz e, mondatainak milyen a hangsúlya. Ezekről a dolgokról az embernek mindig van egy szinte tudattalan benyomása. Ne hagyd ezeket figyelmen kívül. Hallgass a megérzéseidre, s akkor később se fogsz csalódni.
Forrás: ridikul.hu