Ha az együttélés is zökkenőmentesen megy, akkor valószínűleg hamarosan következik a lánykérés és az esküvő. De mielőtt fejest ugranánk a szervezésbe érdemes átbeszélni néhány dolgot életünk szerelmével. Dr. Tara Fields házassági terapeuta szerint az a legnagyobb probléma, hogy a párok az esküvő napjának megszervezésébe túl sok energiát ölnek, de magát a házasságot már nem tervezik. Pedig vannak olyan témák, melyeket fontos átbeszélni annak érdekében, hogy a kapcsolat ne fusson zátonyra.
1. Mekkora összegű tartozásunk van?
Nos, igen. Azok a piszkos anyagiak. Ha a pénz szóba kerül, sokan elkezdenek vagdalkozni azzal, hogy ez nem számít és nem ettől fog működni a kapcsolat. De a helyzet az, hogy igenis befolyásolhatja az anyagi helyzet is azt, hogy milyen lesz a házasság. Számtalanszor hallhattunk már olyan esetekről, amikor az anyagi gondok miatt ment tönkre egy kapcsolat, így ezt a témát nem szabad félvállról venni. Legyen szó diákhitelről, személyi kölcsönről, vagy bármilyen típusú tartozásról, fontos, hogy tisztázzuk, ki mit hoz a kapcsolatba. Nem szabad eltitkolni semmit, hiszen a házassággal ez a gond is közössé válik és jobb tudni, hogy mivel kell majd együtt megbirkózni.
2. Hogyan viszonyulunk egymás rokonaihoz?
Anyós, após, sógor, sógornő és a velük való kapcsolat mindig kardinális kérdés. Ezek a viszonyok a pénz mellett a másik leggyakoribb konfliktusforrások lehetnek. A legtöbb embernek problémát okoz, hogy tudatosítsa önmagában és a saját családjában, hogy abban a pillanatban, ahogy férjhez megy vagy megnősül, valamelyest elszakad az addigi családjától, és párjával új egységet képeznek. Ez azt is jelenti, hogy új hagyományok és új szokások alakulnak ki, melyek már nem feltétlenül illeszkednek a szülői elvárásokhoz. Gyakori probléma, hogy a férfiak az anyjuk pártját fogják egy adott kérdésben és szembeszállnak a partnerükkel, vagy az, hogy a nők az apjukat emlegetik példaként a párjuknak. Szeretni kell a másik családját, de fontos, hogy a nő és a férfi is tudatosítsa magában, hogy a házassággal létrejövő egység lesz a legfontosabb.
3. Mit gondolunk a gyerekvállalásról?
Senki ne áltassa magát azzal, hogy ha a partnerünk nem akar gyereket, akkor majd a kedvünkért megváltozik. Ahogy az is irreleváns elgondolás, ha a férfi sok gyereket akar, de a nő nem akar kettőnél többet. Anélkül, hogy ezt a kérdést átbeszélnénk, nem lehet összekötni az életünket. Ha az elképzeléseink még csak köszönőviszonyban sincsenek, akkor ez valószínűleg a későbbiekben sem fog változni, és attól, hogy a szőnyeg alá söpörjük a kérdést, még nem lesz megoldva. Ha hosszas beszélgetés után sem tudunk megegyezni, akkor az egy egyértelmű jele annak, hogy hiba lenne összekötni az életünket.
4. Mi számít megcsalásnak?
Minden ember azt hiszi, hogy az ő véleményét osztja mindenki, de ez nagy butaság. Vannak olyanok, akik számár a szex számít megcsalásnak. De vannak olyan nyitott házasságok, ahol ez nem gond. Mások már egy csókot is annak tekintenek, de ez sem feltétlenül egyértelmű a másik számára. Tisztázzuk, hogy mit gondolunk mi a témáról, és kérjük ki a párunk véleményét is. Ha megbeszéljük ezt, akkor senki sem fog abba a hibába esni, hogy „én nem hinném, hogy ez megcsalásnak számít”. A fejünkben lévő ideális házasság képét osszuk meg a másikkal. Nyilván neki is vannak elképzelései, és ha megtaláljuk a közös nevezőt, akkor sok kellemetlenségtől kímélhetjük meg magunkat.
5. Kinek milyen szerepe lesz a házasságban?
Régen egyértelmű volt, hogy a férj volt a kenyérkereső, a nő pedig a háziasszony. Mára már nem ilyen egyértelműek a szerepek és nincs is ezzel semmi gond. A nők is építhetik a karrierjüket és a férfiak is otthon maradhatnak a gyerekekkel. Beszéljük meg, hogy ki mit fog vállalni. A férfi is kiveheti a részét a házimunkából, de attól még férfi marad, és ugyanígy a nő is felelhet az anyagi biztonságért, de ettől még lehet jó anya. Lehet, hogy mi azt szeretnénk, hogy a párunk besegítsen a házimunkában, ő viszont erről hallani sem akar. Ez megint apróságnak hangzik, de nem szabad elfelejteni, hogy a sok kis apróság összegyűlhet és a súlya alatt tönkremehet a házasságunk is.
Forrás: ridikul.hu