Megismerjük egymás szokásait
Ha jó ideje randevúzunk már, biztosan sokat megtudtunk a másikról. Tudjuk például, hogy mi a kedvenc étele, hová utazna el a legszívesebben, és megismerhetjük a világról alkotott elképzeléseit is. Vannak azonban dolgok, amelyek csak akkor derülnek ki igazán, ha együtt élünk és együtt töltjük a mindennapjainkat. Ilyenkor derülhet ki, mennyire fontos számára a rend, milyen apró rigolyái vannak, vagy hogyan épül fel a napi ritmusa. Bár bagatell dolognak tűnhetnek, ezek mind fontosak lesznek majd a leendő, közös életünk során.
Megtanuljuk beosztani a házimunkát
Eleinte persze hajlamosak vagyunk az udvariaskodásra a házi munkát illetően, hiszen szeretettel megcsinálunk mindent a másik helyett, hosszú távon azonban fontos a munkamegosztás ezen a téren is. Biztos mindkettőnknek vannak utált és kevésbé utált feladatai a háztartásban, fontos, hogy leosszuk a lapokat, és kialakítsunk egy ritmust, ami mindkettőnknek megfelel. Ha mindezzel csak az esküvő után szembesülnénk, nem biztos, hogy olyan édesek lennének a mézeshetek
Megtanulunk kompromisszumot kötni
Mert anélkül nem megy. Nekünk és párunknak is számtalan fronton kell majd kompromisszumokat kötnünk, biztos lesz majd egy-két vita is, nem véletlen, hogy az összeköltözés a családdá válás folyamatában külön lépcsőfokot jelent. Nem is hinnénk, hogy mennyi kompromisszummal jár, míg két lényegében vadidegen ember, akik egészen más körülmények között szocializálódtak, ténylegesen és harmonikusan összecsiszolódik, egy azonban biztos: mindez csak akkor tud komolyan elkezdődni, ha összeköltöztünk.
Megismerjük a másik legrosszabb oldalát is
Amíg nem élünk együtt, addig lehetőségünk van arra, hogy csak a legjobb oldalunkat mutassuk a párunknak, és ez fordítva is igaz. Talán nem tudatos, de biztosan minden alkalommal készülünk a találkozásra, a randevúra, vagy az együtt töltött hosszú hétvégére, hiszen szeretnénk a legjobb formánkat mutatni. Pedig az egyik legfontosabb dolog, amit meg kell tudnunk a másikról a megismerkedésünk alatt, hogy milyen, amikor a legrosszabb formáját hozza. Ha már láttuk egymást fent és lent is, akkor tudjuk csak igazán eldönteni, el tudjuk-e képzelni együtt az egész hátralévő életünket.
Kialakítunk egy közös költségvetést
Bizony, a piszkos anyagiak is számítanak, és valljuk be, nem két perc, mire két ember kialakít magának egy jól működő, igazságos és gazdaságos költségvetést a háztartást, a közös kiadásokat és a közös programokat, nyaralásokat illetően. Adjuk meg magunknak ezt az időt már az esküvő előtt, hiszen ha jól összecsiszolódunk, a lagzi költségeit már szinte gyerekjáték lesz kikalkulálnunk.
Kialakul a közös társasági életünk
Eleinte külön-külön baráti társaságunk van, de az idő előrehaladtával, az egyre több közös program során szép lassan kialakul a közös társaságunk is, akikkel összejárunk iszogatni, társasozni, átjárunk egymáshoz vacsorára. Ugyanez igaz a családra is: míg eleinte két teljesen külön egység, később összefonódnak majd a szálak. Amíg nem élünk együtt, nem tudhatjuk meg, hogy a másiknak mennyire fontos a társasági élet, milyen gyakran van igénye a családja társaságára, és mennyire rugalmas a miénket illetően.
Forrás: ridikul.hu