Mi a túlreagálás?
Mi, nők sokszor nagyobb feneket kerítünk a dolgoknak, mint amekkora valójában, főleg, ha párkapcsolatról van szó. Ha minden apróságon megsértődünk, és konfliktust generálunk, azzal csak azt érjük el, hogy ha igazi konfliktushelyzetbe kerülünk, nem fognak minket komolyan venni. A kommunikáció, a higgadtság és mindenekelőtt egymás tisztelete azok a dolgok, amik szem előtt tartásával kezelhetővé válhatnak a nézeteltérések és a problémák.
Bosszú
>Ha az előző kapcsolatunkban el voltunk nyomva, hajlamosak vagyunk a következő szerelemnél a domináns szerepét betölteni. Úgy érezzük, ehhez nekünk jogunk van, ezt most „kiérdemeltük”, pedig ha nem egyenlő félként kezeljük párunkat, és alá-fölé rendeltségi viszonyt akarunk szándékosan kialakítani, annak semmiképpen sem lehet jó vége. Helyezzük új kapcsolatunkat teljesen más alapokra, és engedjük el a múltban – másvalakivel – történt dolgokat.
Meggondolatlanság
Konfliktushelyzetekben nehéz észnél lenni és nem gondolkodás nélkül cselekedni, de nem mindegy, meddig megyünk el. Bármennyire is komoly a veszekedés, az a legfontosabb, hogy amíg tart, semmilyen fontos döntést ne hozzunk meg, mert később esetleg megbánjuk, rosszabb esetben pedig már nem tudjuk visszacsinálni.
Elfojtás
Sokan azt gondolják, hogy a vita mindenképpen negatív dolog, ezért jobb inkább az esetek többségében csendben maradni. Ez azonban nincs így. Egy párkapcsolati vitából rengeteget tanulhat az ember, ráadásul a probléma megoldásában is kulcsfontosságú, hogy ki legyenek mondva a dolgok. Ha magunkba fojtjuk az érzéseinket, azok később kihatással lesznek ránk, és fennáll a veszélye, hogy egyszerre fogjuk párunkra zúdítani az összes addigi sérelmünket.
Forrás: ridikul.hu