Ha azt mondjuk, hogy közösségi háló, mindenki azonnal tudja, miről beszélünk. Manapság, szégyen, nem szégyen, a legtöbben az interneten tartjuk a kapcsolatot az ismerőseinkkel, és a jól ismert közösségi felületeken milliószor többet beszélünk velük, mint élőben vagy telefonon. A beszélgetések azonban az írás adta sterilség miatt sokszor félreérthetőek, hiszen az érzelmeket nem lehet írásjelekkel vagy hangulatjelekkel tökéletesen kifejezni. De milyen hatással van mindez életünkre? Erre kerestük a válaszokat.
Aktív volt, mégsem válaszolt
Vicc, nem vicc, manapság kemény harcok mennek azon egy párkapcsolaton belül, hogy a közösségi oldalon ki mikor volt elérhető, és ehhez mérten mikor válaszol az üzeneteinkre. Ha valakit túlságosan beszippant a virtuális világ – és sajnos ezzel rengetegen vannak így, még ha nem is tudják magukról –, akkor halálosan komolyan veheti azt, hogy ha párja nem a számára megfelelő időintervallumban ír vissza az üzenetére. Ezek az oldalak ráadásul folyamatosan naprakészen mutatják, hogy párunk pontosan mikor és hány percig volt elérhető, így ezek a pároknál komoly veszekedéseket okozhatnak.
Más nő képét kedvelte
Talán a legnagyobb vitákat válthatja ki az, ha meglátjuk, hogy párunk egy számunkra idegen nő képét kedvelte be. Felmerül a kérdés, hogy ki ez a nő, és milyen viszonyban is vannak egymással szerelmünkkel. Mi, nők hajlamosak vagyunk túlkombinálni a dolgokat, és óriási jelentéstartalmat társítani mindenhez. Sok esetben anélkül ítélkezünk, hogy megkérdeznénk, és logikus magyarázatot kapnánk. Ha pedig jobban belegondolunk, hogy egy apró kattintás miatt pazarolunk el időt veszekedésekre, akkor lehet, hogy nem vennénk ennyire véresen komolyan a képek és kedvelések világát.
Amikor beleolvasunk a privát beszélgetéseibe
Az ember kíváncsi természet, ezt mind tudjuk, főleg, ha a párunk bejelentkezve marad, mialatt elmegy otthonról. Persze ez nem helyes, ez nem szép dolog, de olykor-olykor megszólal bennünk a kisördög, és elcsábulunk. Szerelmünk telefonja ott van árván, és csak pittyeg és pittyeg, mi pedig nem bírjuk ki, és elkezdjük olvasni az üzeneteket. Az ilyesfajta dolgoknak többfajta kimenetelük lehet, de szinte ezer százalék, hogy fogunk olyan üzenetet találni, ami számunkra sértődésre adhat okot, de gondoljunk csak bele: egy veszekedés után mi soha semmit nem írunk barátnőinknek, anyukánknak párunkról indulatosan? Lehet, hogy leírunk valamit, amit aztán pár perc múlva megbánunk, de elég volt kibeszélni magunkból a sérelmet. A másik fél privát szférájába ilyen módon belemászni soha sem tanácsos, hiszen rengeteg mindent félreérthetünk, nem tudjuk a szituációt, nem tudjuk, ki, mit és hogy értett, ráadásul azt sem tudjuk, hogy azóta is ugyanígy gondolja-e azt a valamit, vagy már teljesen tárgytalan.
Lebukás
Minden viccen kívül a közösségi háló rengeteg házzasságnak vetett véget itthon és külföldön egyaránt. Nem egy olyan történetet hallani, ahol például egy férj elment bulizni, és másnap olyan képeken jelölték meg, ahol esetleg félreérthetetlen szituációban volt egy másik hölgy társaságában. Ezt reggel a feleség meglátta, és mire a férj felkelt, az internetes oldal kapcsolati státuszából előbb megtudta, hogy felesége válni fog, mint párjától személyesen. Ez nem egyedi eset, nem egy film és nem is egy tréfa. A közösségi háló óriási befolyással van jelenleg életünkre, elég csak abba belegondolni, hogy egyesek mennyi időt töltenek azzal, hogy nyomozásra használják ezeket az oldalakat. Ki, mikor, mit lájkolt, és miért? Emögött vajon mi van? Nekem rakta ki ezt a képet? Mit akar vele üzenni? Jobb, ha mielőbb elgondolkodunk azon, hogy mi is a valóság, az igazi élet, ami csak úgy elsuhan mellettünk, ha beleragadunk az internet mámorába…
Forrás: ridikul.hu