A tanulmány tudományos magyarázatot ad arra, amit eddig csak sejtettünk, hogy a férfiaknak több időre van szükségük ahhoz, hogy az „életkoruknak megfelelően” viselkedjenek, mint a nőknek. Ennek az az oka, hogy a női agyban aktívabbak a neurális kapcsolatok, és a nők agya gyorsabban, hatékonyabban működik, mint a férfiaké. MRI készülékkel a tudósok 121 önkéntes agyát vizsgálták, akiknek az életkora 4 és 40 év között volt. Nyomon követték a köztük levő különbségeket, figyelembe véve az alanyok nemét és életkorá
„Úgy tűnik, hogy a különbségek néhány évvel a születés után lesznek megfigyelhetők, majd fokozatosan eltűnnek 40 éves korig”- nyilatkozta a tanulmány társszerzője, Sol Lim.
Azt is elmondta, hogy az emberi agy anatómiailag és funkcionálisan is változik az életkorral, és a folyamat a nőknél korábban kezdődik, mint a férfiaknál. Ez megmagyarázza, hogy egyes nők miért érnek korábban, mint a férfiak. Ezért komolyabbak a tizenéves lányok, mint a hozzá hasonló korú fiúk, és ezért létezik, hogy a férfiak 30 éves korukban még éretlenek a házassághoz, gyerekhez, de 40 évesen már szinte mindenki eléri azt az állapotot, amikor az mondhatjuk, hogy „na, elég érett”.