Gyerekkor
Az, hogy gyerekkorunkban milyen kötődési mintát láttunk, nagyban befolyásolja, milyen mértékben leszünk képesek elköteleződni felnőttkorban, hogy viselkedünk benne, és mit várunk el egy kapcsolattól. Egy jó pszichológus segíthet kideríteni az igazságot.
Túl magas elvárások
Azoknak, akik már sok időt töltöttek egyedül, magasan vannak az elvárásaik, hiszen feltehetően ezalatt végig olyan partnerről álmodoztak, aki nem létezik, nem is létezhet. Adjunk esélyt az embereknek, még ha első pillanatban úgy tűnik, meg sem közelítik az ideálunkat!
A múlt fogságában
Sokaknak okoz nehézséget maguk mögött hagyni régi, rossz kapcsolataiknak emlékét, csalódottak, fásultak és kiábrándultak, úgy érzik, soha többé nem tudnak megbízni egy másik emberben. Trenírozzuk magunkat, és higgyük el, az emberek nem egyformák.
Önbecsülés
Akinek alacsony az önbecsülése, az soha nem hiszi el magáról, hogy megérdemel egy boldog kapcsolatot, ezért csak olyan emberekkel létesít viszonyt, akik nem szeretik, és alkalmatlanok egy szeretetteljes párkapcsolatra.
Önfeladás
Lehet, hogy attól félünk, fel kell áldozni saját magunkat egy kapcsolat oltárán? Ne tegyük! Lehet, hogy bizonyos dolgokról le kell majd mondanunk, de talán valami sokkal jobb sül ki belőle.
Görcs
Fontos, hogy ne görcsöljünk. Engedjük el a félelmeinket, az elvárásainkat, lazuljunk el és adjuk önmagunkat, így a szerelem előbb ránk talál, mint gondolnánk
Forrás: ridikul.hu