Miért jó nőnek lenni? - Exkluzív részlet a Púder nélkül című könyvből
Leitner Olga írónő, a Bakker, anya lettem! és a Bakker, azok a csodddálatos férfiak! című sikerkönyvek szerzője. Olga újabb kötettel jelentkezik ősszel. Az alábbi exkluzív részlet ennek a könyvnek az egyik darabja.
A Púder nélkül, amely az Athenaeum Kiadó gondozásában jelent meg, szeptember 12-én kerül a könyvesboltok polcaira, addig is négy héten át, egy-egy részletet olvashat a kötetből, csak nálunk. A szingliség kérdésköre, illetve az anyaság boncolgatása után, most a nőiségről mondja el véleményét az írónő.
Így is, úgy is tökéletes vagyok
Szeretem magamban a nőiesség minden részletét, akár a kinézetemről akár a természetemről legyen szó. Sokan sokfélék vagyunk. Én magamat egy talpraesett, a jég hátán is megélő, „már csak azért is”- típusnak tartom. Ha éppen szőrös a lábam és azt mondom, ma tuti nőt faragok magamból, de a nap folyamán elfáradok, és szőrösen zuhanok ágyba, akkor is imádom, hogy nő vagyok. Ha eljutok odáig, hogy puccba vágjam magamat, mert szeretnék sikeres lenni a férfiak körében, akkor azért örülök, hogy nőként ezt megtehetem. Nő vagyok. Sőt, ha a nők figyelmét is sikerül felhívni magamra, na, az az igazi győzelem. Szeretem, hogy érzékeny vagyok, hogy egy reklámon is elsírom magam, és nem szégyellem cseppet sem, ha káromkodva leüvöltök valakit, mert valamin felcsesztem az agyamat. De, ami igazán tuti a nőiességben és a sorsban, az, hogy anya lehetek. Egy dolgot utálok abban, hogy nőként pottyantam a világra. Mikor elmegyek itthonról, elégedetten körülnézek: tuti, minden a helyén, rend, kaja, szuper… És amikor hazaérek… Ki volt az az állat, aki feltalálta a családi rend felrobbantó bombát? Valaki elárulná? Szerintem egy manó csinálja. Egy rendbomlasztó bombával a hóna alatt betoppan a lakásba és jól időzít. A bombának pont azelőtt kell robbannia, mielőtt hazaérünk. Másképp fel nem fogom, hogyan lehet akkora kuplerájt csinálni.
Néha helyet cserélnék a pasikkal!Azért szeretek nőként élni, mert sokat beszélhetek, akár felesleges dolgokról is, csak azért, mert beszélni szeretnék. Mert szerethetek, érezhetek, sírhatok, nevethetek, élhetek. Alapvetően nem szokott problémám lenni azzal, hogy nőnek születtem. Bár néha azért erre is volt példa. Legutóbb, amikor reggel a kislányomat leadtam a bölcsiben, kilépve az épületből összefutottam egy úriembernek nem mondható egyeddel, aki a kutyáját sétáltatta. Jeleztem felé, hogy az ebecskéje éppen a suli kerítése mellé végezte a dolgát, nem szedné-e össze utána a piszkot. Természetesen még neki állt feljebb. Hiába szóltam rá, hogy egy suli mellett van, amivel szemben egy óvoda és egy bölcsőde is áll… És mi lesz, ha a kisgyerekek mondjuk játéknak vélik a kutyaterméket? Természetesen nem szedte össze, háborgott, és egyébként is foglalkozzak a saját dolgommal… Na, ekkor szerettem volna kigyúrt pasi lenni, aki megtanítja a jó modort ennek a ...! Bár azzal is megelégedtem volna, ha mondjuk, éppen akkor jár arra egy hasonló kaliberű figura. Szóval akkor szerettem volna férfivá válni, amikor az élet úgy hozta, hogy kiszolgáltatott, védtelen voltam egy-egy helyzetben.
Fontos a visszaigazolás
Érdekes kérdés, hogy a nőknek miért fontos az, hogy más nőktől is – nem csak férfiaktól – kapjanak elismerő pillantásokat, amikor önbizalomhiányról szó sincs. A különbség csupán az, hogy míg egy férfi pozitív töltetű tekintete jól esik az ember lányának, addig, egy nőtől – ha jól nézünk ki –, totál nem ezt kapjuk. Na, azzal a pillantással ölni lehetne. Gyilkos női szemek. Áááá, na, attól mentsen meg az Isten!
Forrás: blikkruzs.blikk.hu