Minden kapcsolat más dinamikájú és amit megszoktunk az egyikben, nem biztos, hogy úgy lesz a következőben, ahogy az alábbi esetekben is történt.
A volt férjem sosem mondott nekem semmi kedveset és amikor tíz év után elváltam és újra elkezdtem randizni, zavarba jöttem, amikor a férfiak megdicsértek, hogy csinos vagyok. Másfél éve új párom van, de még mindig elpirulok, amikor mond valami bókot.
Az új barátnőmnek óránként írtam egy helyzetjelentést, hogy merre vagyok, mit csinálok. A harmadik után visszaírt, hogy ez mégis mi. Írtam neki, hogy csak helyzetjelentek, mire azt válaszolta, köszöni, de nem kell, neki elég ha este megírom neki, ha hazaértem. Úgy éreztem, mintha egy hatalmas teher került volna le rólam, hogy végre olyan barátnőm van, akinek nem kell állandóan irkálni, különben pánikol. Aznap éreztem először, hogy a párom bízik bennem és csodás érzés volt.
Férfi vagyok és azt hittem, természetes, hogy a barátnőm – a vita hevében - olykor ököllel megüt vagy lekever egy pofont. A Johnny Depp – Amber Heard ügy ébresztett rá arra, hogy ez nem így van és véget is vetettem a kapcsolatnak
Kicsit félve vallom be, de én azt hittem, minden pár állandóan veszekszik. Mármint minden nap. Azt hittem, ez teljesen normális. Sokkolt, amikor a következő barátommal már hetek óta együtt voltunk és még egyetlen kis félreértés sem volt köztünk. Csak teltek a hetek, hónapok, veszekedés nélkül.
Sírás. Az exem mindenért bőgött. De tényleg, mindenért. És ezt nem úgy értem, hogy bepárásodott a szeme, ha meglátott egy kisbabát vagy elpityeredett egy megható filmen, hanem úgy, hogyha bármi nem úgy alakult, ahogy ő szerette volna, sírt. A könnyeit fegyvernek használta, sírással manipulált, de egy idő után immunis lettem rá. A mostani barátnőmet eddig háromszor láttam – két év alatt – sírni: amikor meghalt a kutyája, amikor leforrázta a karját és amikor volt egy kisebb autóbalesete.
A sok negatív példa mellett én egy pozitívat szeretnék mondani. Az első barátom mindig hagyott nekem kedves kis üzeneteket és gyakran meglepett valami aprósággal, csak úgy, alkalomtól függetlenül. Amikor szakítottunk és új barátom lett, az első hónapban többször is reménykedve kutattam valami kis kedves üzenet vagy kis ajándék után, megszokásból. Ma már tudom, hogy nem minden férfi ilyen figyelmes.
Az egykori vőlegényem imádta a lábfejem, mondhatni lábfetisiszta volt. Azt hittem, minden srác beindul, ha küldök neki egy fotót a szandálos, kilakkozott körmű lábamról, de a következő srác csak annyit írt vissza, hogy „Ezt miért küldted?”
Az exem sosem engedte, hogy beszéljek arról, ami bánt. Bármit kezdtem el mondani neki, mindig lehurrogott, hogy hagyjam békén a „lelkizéssel”. A következő kapcsolatomban gyakorlatilag újra kellett tanulnom, hogy normális dolog beszélni az érzelmeimről és meg kell nyíljak a páromnak.
Férfiként azt hittem, az az „alapbeállítás”, hogy az anyós utál engem. A menyasszonyom anyukája azonban az első perctől kezdve kedves volt velem, tényleg úgy kezelt, mintha a fia lennék. Ez nekem először furcsa volt, de nagyon hálás vagyok neki ezért.
Az előző barátomnak minden vitára az volt a „megoldása”, hogy valamit ígért. Valami szuper dolgot, hogy az majd a jövőben úgy lesz. Hogy jó munkája lesz, sok pénzünk lesz, majd ezt veszünk, azt veszünk, szép helyekre utazunk, házat építünk stb. Soha egyikből sem lett semmi és én nagyon nehezen hagytam ott, mert éveket öltem a kapcsolatba. Aztán lett egy új szerelmem, aki minden ígéretét betartja és nem a fellegekben jár. Amikor megígérte, hogy szerez egy kocsit - hogy ne vonattal kelljen a szüleimhez utazni – és így is lett, leesett az állam.
Forrás: bien.hu