Első látásra beleszeretni valakibe: sokan hisznek benne, mások azonban kizártnak tartják, hogy ilyesmi létezik. Dr. Helen Fisher antorpológus szerint azonban egyszerű a jelenség létezését tudományosan alátámasztani. Azt mondta, hogy a romantikus szerelem valójában bizonyos elektromos és kémiai kölcsönhatások összessége az agyban, ez pedig egy pillanat alatt kiváltható – akár első látásra is. Egy felmérés szerint pedig az általuk megkérdezettek 34 százaléka azt állította, hogy ő már átélt az életében ilyen „első látásra szerelmet”.
A gyomrunkban érezzük
Sokan érezhették már azt a furcsa érzést gyomortájékon, amikor valakivel megismerkednek. Ez a tünet általában akkor jelentkezik, amikor olyasvalakivel ismerkedünk meg, akit vonzónak találunk. A „pillangók” megjelenése pedig lehet az azonnali szerelem első vagy egyik jele.
Meg akarjuk ismerni a másikat
Valahogy úgy érezzük, hogy beszélgetnünk kell az illetővel, mindent tudni akarunk róla, minél rövidebb idő alatt, minél több információt. S ha ezek az infók nem kiábrándítók, és nem rombolnak le bennünk minden illúziót, sőt, akkor az már egy szép kapcsolat kezdetet is lehet.
Megszűnik a világ
Ez az a jelenség, amit a filmekben is olyan sokszor megjelenítenek. Amikor csak a másik van fókuszban, a körülöttünk lévő világ elhomályosul, a zaj is háttrébe szorul, és csak ketten létezünk a világban, semmi és senki más.
Ismerősnek tűnik
A klasszikus „nem találkoztunk már korábban?”-érzés, amit talán nem mondunk ki, de valahogy mégis azt érezzük, mintha ezer éve ismernénk a másikat. Mert minden olyan egyértelmű és könnyed, pedig még csak néhány perce, órája ismerjük egymást.
Ahogy beszél, ahogy mosolyog
Biztosan meséltünk már egy új ismerősről úgy a barátainknak, hogy kiemeltük egy tulajdonságát, ami egyszerűen ellenálhatatlan volt a számunkra. Ahogy néz, ahogy mosolyog, ahogy beszél, ahogy gesztikulál, ahogy megy… Nos, ez az elragadtatás is jelezheti a szerelmet első látásra.
Forrás: ridikul.hu