Vajon hogyanintézzük közös pénzügyi dolgainkat? Szeretni fogjuk-e egymás barátait? Ilyen és ezekhez hasonló kérdések is foglalkoztathatják az embert, amikor azon gondolkodik, hogy összeházasodjon-e a másikkal. Valljuk be, nem egyszerű döntés, hiszen jó esetben egy egész életre szól. Ráadásul sok a válás, a negatív példa. A nők helyzete is változott, későbbre tolódott a tartós kapcsolatok felvállalása, a gyerekszülés is. A partnerek egyre később kötnek házasságot, vagy be se vállalják, marad egy lazább vagy szorosabb “összekapcsolódás”, papírok nélkül. Akad azonban aki dilemmázik és tűnődik a nagy IGEN kimondásán.
1. Nem leszünk irigyek, ha barátaink randizós sztorijait hallgatjuk
Ha nem tartalmas a kapcsolatunk, elfogadható, ha féltékenyek leszünk kissé, amikor ismerőseink izgalmas randizós történeteket mesélnek nekünk. De ha jól érezzük magunkat a párkapcsolatunkban, akkor az ilyen sztorik hallatán azt érezhetjük, hogy milyen jó, hogy a randizás, a bizonytalan keresgélés már a múlté.
2. Kapcsolatot tartunk egymás családtagjaival
Ha jó kapcsolatban vagyunk a másik rokonságával, sőt apukának, anyukának szólítjuk a másik szüleit, az annak a jele, hogy bennünket is elfogadtak, és mi is elfogadjuk őket. Ez jó dolog, és stabilabbá tesz egy kapcsolatot. Ez pedig a házasság felé kanyarodhat..
3. Tudunk viccelődni egymás exeivel kapcsolatban, és nem leszünk közben féltékenyek
Egy kapcsolat kezdetén az utolsó dolog, amit szeretnénk hallani, hogy milyen volt az exszel. Aztán egyszer csak nem lesz zavaró, ha találkozunk a másik volt partnerével, vagy az szóba kerül. Sőt ugratni is lehet a másikat, hogy milyen nyakkendőt vett annak idején ajándékba a párunknak.
Forrás: ridikul.hu